Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.04 12:55

Perspėti Tailande viešintys rusai

ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.12.04 12:55

Tailando pareigūnai teigia turintys informacijos, kad į šalį atvyko apie 10 su grupuote „Islamo valstybė“ (IS) susijusių asmenų, kurie artimiausiu metu rengiasi atakuoti čia viešinčius Rusijos turistus.

Tailando institucijos sako, kad informaciją apie galimas grėsmes Rusijos piliečiams gavo iš Rusijos žvalgybos, o tie asmenys esą spalio mėnesį atvyko iš Sirijos.

Nutekintas pranešimas buvo pažymėtas ženklu „svarbu“ ir lapkričio 27 dienos data. Jį policijos daliniams išsiuntė Tailando specialiųjų pajėgų vadas.

Jame sakoma, kad Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) Tailando policijai pranešė apie į rusus nusitaikiusius Sirijos kovotojus, į šalį patekusius spalio pabaigoje.

„Jie keliavo atskirai. Keturi atvyko į Patają, po du į Puketą ir Bankoką, o likusių dviejų tiksli buvimo vieta nenustatyta“, – rašoma tekste.

Ten taip pat teigiama, kad atvykėliai taikosi į „rusus bei Rusijos ir Tailando aljansą“ ir prašoma sustiprinti apsaugą tam tikrose vietose.

Tailando policijos atstovas patikino, kad nutekintas pranešimas buvo autentiškas, tačiau pridėjo, kad pirmiausia reikia atlikti tyrimą, ar sirai iš tiesų pateko į šalį.

Tiesa, policija tuo pačiu metu liepė visiems nusiraminti, nes negalėjo patvirtinti šių asmenų buvimo šalyje.

Tailandas yra viena pagrindinių valstybių, kurias lanko rusų turistai, ypač Kalėdų laikotarpiu.

Rusija oro antskrydžius prieš IS rengti pradėjo rugsėjo pabaigoje.

Po mėnesio Egipto Sinajaus pusiasalyje sudužo lėktuvas su 224 žmonėmis, daugiausia – rusų turistais. Atsakomybę dėl šios katastrofos prisiėmė džihadistai.

Imigracijos biuro atstovas „Reuters“ sakė, kad spalį į šalį pateko 231 Sirijos pilietis, dabar Tailande iš jų liko tik 21 žmogus. Teigiama, kad šie asmenys nesukėlė jokių įtarimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi