Pasaulyje

2015.12.04 06:58

Pentagono viršininkas: visi JAV kovinės tarnybos postai atveriami moterims

BNS 2015.12.04 06:58

JAV karinėse pajėgose visi postai, taip pat ir priešakinių linijų kovinės pareigybės, atveriami moterims, pareiškė ketvirtadienį JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris, tokiu sprendimu nušluodamas šalin šimtmečių tradiciją.

„Aš skelbiu savo sprendimą (...) pradėti atverti visas likusias profesijas ir pozicijas moterims, – sakė A. Carteris žurnalistams Pentagone. – Nebus jokių išimčių“.

Šiuo istoriniu sprendimu atmetamas Jūrų pėstininkų korpuso argumentas, kad mišrūs daliniai nebūna tokie pajėgūs, kaip vien iš vyrų sudarytieji.

Pripažindamas, kad esama fizinių skirtumų tarp lyčių, A. Carteris pasakė, kad yra daugybė moterų, kurios gali atitikti griežtus fizinius standartus, lygiai kaip esama ir vyrų, kurie to negali.

„Mūsų ateities pajėgos turi pasinaudoti geriausiais žmonėmis, kuriuos gali pasiūlyti Amerika“, – sakė A. Carteris.

„XXI amžiuje būtina pasiimti galias iš plačiausio galimo talentų telkinio. Jame yra ir moterų... Mes turime panaudoti kiekvieno individo, atitinkančio mūsų standartus, privalumus“, – tęsė gynybos sekretorius.

Prezidento Baracko Obamos administracija 2013 metais pareikalavo, kad visi koviniai tarnybos postai iki 2016 metų taptų prieinami moterims – ir pėstininkų, artilerijos, šarvuotosiose bei specialiosiose pajėgose.

Tiesa, B. Obama suteikė Pentagonui galimybę taikyti ir išimtis, jeigu tai pateisins operatyviniai suvaržymai.

Pasak A. Carterio, naujausi pakeitimai turi būti įgyvendinti per 30 dienų.