Pasaulyje

2015.12.03 20:58

P. Porošenka: Donbase – katastrofiška humanitarinė padėtis

BNS 2015.12.03 20:58

Vilniuje šią savaitę viešėjęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pabrėžė, kad prorusiškų separatistų kontroliuojamose teritorijose yra susidariusi labai prasta humanitarinė padėtis.

„Ten katastrofiška humanitarinė padėtis – žmonės gyvena be pinigų, be maisto, be medikamentų. Taip realybėje atrodo vadinamas „rusiškasis pavasaris“, kuris demonstruotas kone prieš dvejus metus. Kai mes, Ukraina, kartu su Europos Sąjunga, kartu su humanitarinėmis organizacijomis, Jungtinėmis Tautomis, Raudonuoju kryžiumi, „Medikais be sienų“ ir daugeliu kitų bandėme jiems padėti ir organizuoti humanitarinį konvojų su maistu ir medikamentais, Rusija paprasčiausiai neleido jam įvažiuoti. Ne tik ukrainiečiams, bet ir tarptautinių organizacijų atstovams. Kodėl? Nes jie bijo, kad tą katastrofišką padėtį pamatys visas pasaulis“, – interviu LNK televizijai sakė P.Porošenka.

Anot jo, Ukrainos žemėje dabar yra 8 tūkst. Rusijos kareivių, dar daugiau nei 40 tūkst. jų yra Kryme. Jis taip pat pabrėžė, kad Rusija neatitraukė sunkiosios artilerijos iš teritorijų, dėl kurių susitarta Minske.

„Niekas nežino, kur Rusija žengs rytoj, nes po Krymo aneksijos pokarinė pasaulinė saugumo sistema, paremta Jungtinių Tautų Saugumo taryba, daugiau nebeegzistuoja“, – teigė Ukrainos prezidentas.