Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.03 16:03

R. T. Erdoganas V. Putinui kerta atgal: turime įrodymų, parodysime juos pasauliui

BNS, DELFI.lt 2015.12.03 16:03

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas įsivėlė į kaltinimų vienas kitam maratoną.

Rusijos gynybos ministerija, tęsiantis abiejų šalių nesantaikai po incidento, kai Ankara numušė Maskvos karo lėktuvą, apkaltino jį ir jo šeimos narius dalyvaujant nusikalstamoje prekyboje nafta su (IS).

Dabar R. T. Erdoganas smūgiuoja atgal ir tikina, kad tai Rusija perka naftą iš „Islamo valstybės“.

Kaip praneša naujienų agentūra „Interfaks“, remdamasi Europos žiniasklaidos kanalų pateikiama informacija, Turkijos prezidentas R. T. Erdoganas pažėrė atsakomųjų kaltinimų Rusijai, kuri, jo teigimu, susijusi su naftos pirkimu iš „Islamo valstybės“.

„Turime įrodymų, parodysime juos pasauliui“, – Ankaroje kalbėjo R. T. Erdoganas.

Jo teigimu, vienas iš šios naftos pirkėjų – Rusijos pilietybę turintis George`as Haswanis.

R. T. Erdoganas ketvirtadienį pavadino „nemoraliais“ Rusijos kaltinimus, kad jo šeima esanti įsivėlusi į prekybą nafta su islamistinio judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) džihadistais.

„Nemorali šio kausimo pusė yra mano šeimos įvėlimas į šį reikalą“, – Ankaroje sakė T. R. Erdoganas, kurio kalbą transliavo televizija.

Trečiadienį Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Anatolijus Antonovas tvirtino, kad „pagrindinė šios naftos, kuri yra vagiama iš jos teisėtų savininkų Sirijoje ir Irake, vartotoja yra Turkija“.

„Pagal turimą informaciją, aukščiausias šios šalies politinės vadovybės lygmuo, prezidentas Erdoganas ir jo šeima yra įsitraukę į šį nusikalstamą verslą“, – sakė A. Antonovas.

Turkijos ir Rusijos santykiai pakriko po incidento praėjusį antradienį, kai turkų lėktuvai prie Sirijos sienos numušė rusų šturmo lėktuvą, o vėliau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad tokiais veiksmais Ankara stengiasi „apsaugoti naftos tiekimo maršrutus į Turkijos teritoriją“ iš Sirijos.

R. T. Erdoganas anksčiau šią savaitę pareiškė atsistatydinsiąs, jeigu Maskva įrodys savo kaltinimus.

Turkijos prezidentas apkaltino Rusiją šmeižtu, kai Maskva trečiadienį paskelbė, kad Turkijos prezidentas ir jo artimieji dalyvauja neteisėtoje prekyboje nafta su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS).

„Niekas neturi teisės šmeižti Turkijos, sakydamas kad Turkija perka naftą iš „Daesh“ (IS)“, – pareiškė R. T. Erdoganas.

Turkijos prezidentas vėl pakartojo, kad jis atsistatydins, jeigu tie kaltinimai pasirodys esą teisingi, bei netiesiogiai pasiūlė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui taip pat pagalvoti dėl savo buvimo poste.

„Aš neliksiu prezidento kėdėje nė minutės, jeigu Rusija įrodys savo kaltinimus. Bet ir tie, kurie skleidžia tokį šmeižtą neturėtų likti savo kėdėse“, – sakė R. T. Erdoganas.

„Turkija nėra praradusi savo moralinių vertybių, kad pirktų naftą iš teroristinės organizacijos“, – pabrėžė jis.

DELFI primena, kad V. Putinas ketvirtadienį pažadėjo, kad Maskva niekada neužmirš, jog Turkija numušė vieną iš jos karo lėktuvų, dar kartą sukritikavęs Ankaros lyderius dėl to incidento.

„Niekada neužmiršime talkininkavimo teroristams; visada laikėme ir laikysime išdavystę pačiu žemiausiu ir gėdingiausiu elgesiu. Tegul tai žino tie Turkijoje, kurie veidmainiškai mėgina pateisinti save, savo veiksmus ir pridengti teroristų nusikaltimus“, – V. Putinas pareiškė skelbdamas savo metinį pranešimą įstatymų leidėjams.

„Tegul tai žino tie Turkijoje, kurie šovė mūsų pilotams į nugarą“, – pridūrė jis.

V. Putinas pažymėjo, kad kovoje su teroru neturėtų būti „jokių dvejopų standartų, jokių kontaktų“, „jokio nusikalstamo, kruvino verslo su teroristais“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi