Pasaulyje

2015.12.03 15:00

ES gali dvejiems metams grįžti prie vidinių sienų kontrolės

BNS2015.12.03 15:00

Europos Sąjungoje iškeltas pasiūlymas iki dvejų metų laikotarpiui grąžinti vidinių sienų kontrolę Šengeno zonoje, kurios taisyklės užtikrina laisvą žmonių ir prekių judėjimą, rašo Briuselio nepriklausoma naujienų svetainė „EUobserver“.

Pagal dabartines taisykles Šengeno zonos šalys gali sugriežtinti savo vidinių sienų apsaugą ne ilgesniam negu šešių mėnesių laikotarpiui.

Tačiau šiuo metu Bendrijai pirmininkaujančio Liuksemburgo iškeltame pasiūlyme, kuris buvo nutekintas trečiadienį Londone įsikūrusios pilietinių teisių organizacijos „Statewatch“, sakoma, kad tokia galimybė gali būti pratęsta iki dvejų metų.

Liuksemburgo pasiūlyme sakoma, kad galimybė tokias priemones taikyti dvejus metus gali būti leista „tik esant išskirtinėms aplinkybėms, keliančioms rimtą grėsmę viešajai tvarkai arba vidaus saugumui“.

Dokumente nurodoma, kad „viena arba daugiau valstybių“ galėtų nuspręsti atnaujinti kontrolę „prie visų vidinių sienų arba tik tam tikruose jų ruožuose“.

Naujoji tvarka buvo pasiūlyta po to, kai ES pagrasino įšaldyti Graikijos narystę Šengeno zonoje.

Kaip antradienį rašė dienraštis „Financial Times“, ES ministrai ir pareigūnai pateikė tą grasinimą dėl nepakankamo Graikijos bendradarbiavimo su Bendrijos sienų apsaugos agentūra „Frontex“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt