Pasaulyje

2020.08.18 19:20

Libano buvęs premjeras sutinka su JT tribunolo sprendimu tėvo nužudymo byloje

BNS2020.08.18 19:20

Libano buvęs premjeras Saadas Hariri antradienį pareiškė, kad sutinka su specialiojo tribunolo verdiktu byloje dėl jo tėvo, buvusio Libano vyriausybės vadovo Rafiqo Hariri, nužudymo 2005 metais.

„Teismas nusprendė ir mes, velionio ministro pirmininko Rafiqo Hariri ir kankinių bei aukų šeimų vardu, sutinkame su teismo sprendimu“, – S. Hariri sakė prie teismo rūmų.

„Šiandien visi sužinojome tiesą“, – pridūrė S. Hariri, dalyvavęs skelbiant nuosprendį griežtai saugomame teisme.

JT remiamas tribunolas antradienį pripažino šiitų judėjimo „Hezbollah“ narį Salimą Ayyashą kaltu dėl R. Hariri nužudymo, bet išteisino tris kitus kaltinamuosius ilgus metus trukusioje byloje.

56 metų S. Ayyashas buvo nuteistas už akių Nyderlanduose įsikūrusiame teisme dėl mirtininko įvykdyto sprogdinimo Beirute, per kurį žuvo sunitų milijardierius politikas ir dar 21 žmogus.

Teisėjai nusprendė, jog nepakanka įrodymų dėl sprogimo nuteisti kitus tris įtariamuosius: 43 metų Assadą Sabrą, 46 metų Husseiną Oneissį ir 54 metų Habibą Merhį.

Pasak jų, taip pat nėra įrodymų, galinčią tiesiogiai su šiuo sprogimu susieti Siriją, palaikiusią kovotojus Libane, arba „Hezbollah“ vadovybę.

S. Hariri antradienį sakė, kad teismo sprendimas byloja apie šio teismo objektyvumą ir „didelį patikimumą“, pripažinus tik vieno iš keturių įtariamųjų kaltę. Tuo metu teismo kritikai, įskaitant „Hezbollah“, tikėjosi, kad šis, pasak jų, „politizuotas“ teismas nuteis visus įtariamuosius.

Nors tiesiogiai „Hezbollah“ vadovybės su šia ataka teismas nesusiejo, S. Hariri pareiškė vis tiek manantis, kad už sprogimą yra atsakingas Irano palaikomas sukarintas judėjimas.

„Akivaizdu, kad šis tinklas yra atsakingas“, – nurodė jis ir pridūrė, jog išpuolio vykdytojai manė galėsiantys išvengti teisingumo ir bausmės, turėdami „Hezbollah“ apsaugą.

„Mes nenurimsime, kol nebus įvykdyta bausmė“, – sakė S. Hariri.

„Šiandien libaniečiai nesutiks, kad jų šalis būtų žudikų prieglobstis“, – patikino jis.