Pasaulyje

2015.12.02 13:44

B. al-Assadas: kovoje su IS Rusijos vaidmuo yra labai svarbus

BNS2015.12.02 13:44

Dėl Rusijos įsikišimo į Sirijos konfliktą matomi akivaizdūs pokyčiai, ypač pastebimas „Islamo valstybės“ grupuotės gretų retėjimas, teigė šalies prezidentas Basharas al-Assadas, skelbia BBC.

Rusija antskrydžius Sirijoje pradėjo rugsėjo pabaigoje, siekdama padėti savo sąjungininkui B. al-Assadui.

Sirijos prezidentas Čekijos televizijai sakė, kad JAV oro atakos nesulėtino IS, tai pavyko padaryti tik Rusijos pajėgoms. Rusija sako kovojanti tik su IS grupuote, tačiau manoma, kad ji atakuoja opozicijos kovotojus, kurie priešinasi B. al-Assado valdymui.

Anot B. al-Assado, nuo to laiko, kai JAV pradėjo oro atakas Sirijoje, IS grupuotė ir toliau plėtėsi bei verbavo vis daugiau žmonių iš viso pasaulio.

„Rusijai įsitraukus į tą pačią kovą, dar vadinama kova prieš terorizmą, IS gretos pradėjo mažėti, kaip ir „Al-Nusra Front“ bei kitų teroristų grupuočių. Tokia realybė. Faktai kalba patys už save“,– teigė Sirijos prezidentas.

Jis nepamiršo sukritikuoti kaimyninės Turkijos dėl to, kad pastaroji numušė Rusijos naikintuvą.

Lapkričio 24-osios rytą Turkijos karinės oro pajėgos netoli sienos su Sirija numušė Rusijos lėktuvą. Turkijos kariuomenės pareigūnai pareiškė, kad į šalies oro erdvę įskridusį Rusijos bombonešį karinės pajėgos įspėjo, tačiau, orlaivio „Su-24“ pilotams nereagavus, jį numušė Turkijos naikintuvai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.