Pasaulyje

2020.08.18 07:41

Demokratų partijos suvažiavimo starte – pagyros ir parama Bidenui net iš respublikonų

M. Obama pažėrė karčios kritikos Trumpui
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2020.08.18 07:41

Jungtinėse Valstijose prasidėjo demokratų partijos suvažiavimas.

Renginys turėjo vykti Milvokyje, Viskonsino valstijoje, bet dėl koronaviruso perkeltas į virtualią erdvę. Neseniai pasibaigusioje pirmojo vakaro transliacijoje paramą J. Bidenui reiškė ne tik demokratai, tokie, kaip B. Sandersas ar M. Obama, bet ir respublikonai.

Suvažiavimas trunka 4 dienas.

Per jas partija formaliai patvirtins J. Bideno kandidatūrą bei pristatys pagrindines idėjas.

Ketvirtadienį renginį vainikuos J. Bideno kalba.

Michelle Obama: Trumpas demonstruoja „visišką empatijos stoką“

Buvusi Jungtinių Valstijų pirmoji ponia Michelle Obama pirmadienį, pirmąjį JAV demokratų suvažiavimo vakarą, pavadino Donaldą Trumpą nekompetentingu prezidentu, kuris demonstruoja „visišką empatijos stoką“.

„Kai žvelgiame į šiuos Baltuosius rūmus ieškodami kažkokios lyderystės, paguodos ar bet kokios pastovumo regimybės, vietoje to gauname chaosą, susiskaldymą ir visišką empatijos stoką“, – kalbėjo buvusio prezidento Baracko Obamos žmona.

Ji taip pat perspėjo, kad per antrąją D. Trumpo kadenciją padėtis gali pablogėti, sakydama, kad žmonės turėtų balsuoti taip, lyg nuo to priklausytų jų gyvybės.

„Leiskite kuo sąžiningiau ir aiškiau pasakyti: Donaldas Trumpas yra netinkamas prezidentas mūsų šaliai“, – pridūrė ji.

„Jis turėjo daugiau nei pakankamai laiko įrodyti, kad gali atlikti šį darbą, tačiau jis aiškiai yra bejėgis, – sakė M. Obama. – Jis tiesiog negali būti tuo, ko mums reikia, kad jis mums būtų.“

„Jei manote, kad padėtis negali blogėti, patikėkite manimi – gali, ir ji pablogės, jei nepadarysime pokyčių šiuose rinkimuose. Jei turime bent kiek vilties užbaigti šį chaosą, turime balsuoti už Joe Bideną (Džo Baideną), lyg nuo to priklauso mūsų gyvybės“, – pridūrė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt