Pasaulyje

2015.12.02 12:30

Turkija apsisprendė dėl atsako į Rusijos sankcijas

BNS 2015.12.02 12:30

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį pažadėjo, kad jo šalis nesiims atsakomųjų veiksmų dėl Rusijos „emocingų“ sankcijų, kurios buvo paskelbtos po to, kai Ankara numušė vieną Maskvos karo lėktuvą prie sienos su Sirija.

Rusija sustabdė populiarių atostogų kelionių į Turkiją pardavimą, taip pat uždraudė importuoti vaisius ir daržoves iš tos šalies, perspėdama, kad sankcijų sąrašas dar gali būti išplėstas.

„(Rusija) yra mūsų strateginė partnerė; mes toliau tieksime jiems produktus, įskaitant maistą“, – R. T. Erdoganas sakė duodamas interviu turkų žurnalistams, skridusiems kartu su juo prezidento lėktuvu.

R. T. Erdoganas pridūrė, kad Rusijos veiksmai neatitinka „valstybės orumo“ sampratos.

„Turkija šiuo atžvilgiu išlieka kilni. Mes nenaudojame tokios kalbos kaip jie... Tikimės, kad jie pakeis savo kalbą“, – pažymėjo prezidentas, sakydamas, kad Maskvos reakcija į lėktuvo numušimą buvo perdėm „emocinga“.

R. T. Erdoganas perspėjo, kad negali būti „jokių kalbų“ apie sankcijas Turkijoje gyvenantiems Rusijos piliečiams.

„Atsakas yra tai, kas privalo būti atliekama laikantis įstatymų apibrėžtų ribų“, – sakė jis.

Turkija perka iš Rusijos daugiau negu pusę savo suvartojamų gamtinių dujų, bet R. T. Erdoganas sakė nematantis reikalo nerimauti, kad Maskva sumažins eksporto apimtis.

„Per savo gyvenimą ne visuomet turėjome gamtinių dujų. (...) Ši šalis įpratusi prie sunkumų“, – sakė prezidentas, pabrėždamas, kad Turkijai dujas tiekia ne vien Rusija.

R. T. Erdoganas taip pat priminė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau atsiliepdavo apie jį kaip apie „drąsų“ lyderį.

„Jis (Vladimiras Putinas) yra daug kalbėjęs apie mane kaip apie sąžiningą valstybės vadovą“, – teigė jis.