Pasaulyje

2015.12.02 10:08

D. Britanija balsuos dėl smūgių IS

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.12.02 10:08

Didžiosios Britanijos parlamentas spręs, ar pradėti oro antskrydžius Sirijoje prieš grupuotę „Islamo valstybė“ (IS). Antskrydžių kampaniją pradėti siūlo premjeras Davidas Cameronas, reaguodamas į teroro išpuolius Paryžiuje.

Manoma, kad debatai turėtų trukti apie 10 valandų ir beveik neabejojama, kad siūlymui bus pritarta. Konservatoriai turi daugumą parlamente, tačiau jie nebus vieninteliai balsuosiantys už karinius veiksmus Sirijoje – opozicijoje esantiems leiboristams leista balsuoti pagal sąžinę. Jų lyderis Jeremy Corbynas išsakė griežtą poziciją prieš jėgos panaudojimą ir teigė, kad į demokratiją kelio bombomis išgrįsti neįmanoma.

D. Cameronas taip pat paliko galimybę konservatoriams balsuoti prieš karinius veiksmus, tačiau iškart įspėjo, kad balsuojantys prieš susigretins su teroristams prijaučiančiu J. Corbynu.

Baiminamasi, kad neturint aiškaus plano bei patikimos demokratiškos politinės jėgos Sirijoje, būtų neįmanoma suformuoti stabilią vyriausybę.

Tačiau krašto apsaugos ministras Michaelas Fallonas teigia, kad laukti negalima – jo teigimu, IS įvykdytų bei įkvėptų teroristinių aktų skaičius per pastaruosius metus išaugo dešimteriopai iki 150.