Pasaulyje

2015.12.01 10:47

Britai balsuos dėl prisijungimo prie bombardavimo kampanijos Sirijoje

BNS, LRT.lt2015.12.01 10:47

Didžiosios Britanijos parlamentas trečiadienį balsuos, ar šalis turi prisidėti prie aviacijos smūgių prieš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) taikinius Sirijoje, pirmadienį pranešė premjeras Davidas Cameronas. Tokiais pat žingsniais seka ir Vokietija.

„Galiu pranešti, kad rytoj rekomenduosiu kabinetui surengti debatus ir balsavimą Bendruomenių Rūmuose, kad būtų išplėsti aviacijos smūgiai, – nurodė D. Cameronas. – Pasirūpinsime, kad trečiadienį įvyktų labai ilgi ir išsamūs debatai.“

Premjeras pridūrė, kad Britanija nori „atsiliepti į mūsų sąjungininkų kvietimą ir dirbti su jais, nes IS yra grėsmė mūsų šaliai, ir taip padaryti būtų teisinga“.

Premjero pranešimas buvo paskelbtas praėjus kelioms valandoms po to, kai pagrindinė opozicinė Leiboristų partija nusprendė leisti savo deputatams balsuoti pagal savo sąžinę, o ne mėginti priversti juos pasipriešinti kariniams veiksmams.

Tai reiškia, kad D. Cameronas tikriausiai užsitikrintų aiškią daugumą, kurios jis norėjo prieš inicijuodamas parlamento balsavimą dėl šio klausimo.

Kai Britanijos parlamentarai sprendžia, kaip balsuoti, Vokietijos ministrų kabinetas pritarė tam, kad būtų siūloma karinė pagalba kovojant prieš IS.

Tiesa, šiam sprendimui taip pat reikės šalies parlamento sprendimo.

Pagalbą sudarytų „Tornado“ reaktyviniai žvalgybiniai lėktuvai, karinio jūrų laivyno fregata ir iki 1 200 sausumos pajėgų.

Toks sprendimas buvo priimtas atsakant į Prancūzijos pagalbos prašymą kovoje prieš IS, reaguojant į praėjusio mėnesio viduryje įvykusį teroristinį išpuolį Paryžiuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt