Naujienų srautas

Pasaulyje2013.02.18 08:19

Rastos Čeliabinsko meteorito nuolaužos

LRT.lt 2013.02.18 08:19

Mokslininkai teigia Čebarkulio ežere radę meteorito, Rusijos Uralo srityje nukritusio penktadienį ir sužalojusio daugiau kaip tūkstantį žmonių, nuolaužas. 

Mokslininkai teigia Čebarkulio ežere radę meteorito, Rusijos Uralo sričiai smogusio penktadienį ir sužalojusio daugiau kaip tūkstantį žmonių, nuolaužas.

„Ką tik baigėme tyrimus ir patvirtiname, kad tam tikros medžiagos, kurias ekspedicija rado Čebarkulio ežero vietovėje, iš tiesų būdingos meteoritui“, – teigė Viktoras Grohovskis iš Uralo federacinio universiteto.

„Šis meteoritas – įprastas chondritas. Tai akmeninis meteoritas, kuriame yra apie 10 proc. geležies. Greičiausiai jis bus pavadintas Čebarkulio meteoritu“, – pridūrė jis.

NASA skaičiavimais, Rusijoje nukritęs meteoritas, kai penktadienį pasiekė Žemės atmosferą, buvo maždaug 15 metrų skersmens. Greičiau nei šviesa keliavęs kosminis kūnas sprogo ugnies kamuoliu, ryškesniu nei saulė, praneša naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Degantis meteoritas nuskriejo dangumi ir rėžėsi Urale. Didžiulis smūgis Čeliabinsko mieste išdaužė langus ir apgadino tūkstančius pastatų. Sužeista apie 1,2 tūkst. žmonių, 52 jų paguldyti į ligoninę. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi