Pasaulyje

2015.12.01 09:39

Burkina Faso prezidentu išrinktas buvęs premjeras

BNS2015.12.01 09:39

Burkina Faso prezidento rinkimus laimėjo Rochas Marcas Christianas Kabore, rodo oficialūs balsavimo rezultatai.

Šios skurdžios Vakarų Afrikos valstybės prezidentas išrinktas po metus trukusių politinių neramumų, per kuriuos posto neteko ankstesnis lyderis, o kariškiai mėgino perimti valdžią.

R. M. Ch. Kabore, kuris ilgą laiką užėmė aukštus postus, šaliai vadovaujant ankstesniam lyderiui Blaise`ui Compaore, tačiau vėliau įkūrė opozicinę partiją, iškovojo pergalę jau pirmajame ture, surinkęs 53,49 proc. balsų, pirmadienį vėlai vakare pranešė Rinkimų komisija.

„Turime tučtuojau imtis darbo. Drauge turime tarnauti šaliai“, – sakė išrinktasis prezidentas, kreipdamasis į kelis tūkstančius prie jo partijos būstinės susirinkusių savo šalininkų, ir pridūrė, jog yra pasiryžęs kurti galimybes geresniam rytojui.

R. M. Ch. Kabore pagrindinis varžovas Zephirinas Diabre, surinkęs 29,65 proc. balsų, pasveikino buvusį premjerą su pergale dar prieš tai, kai Rinkimų komisija paskelbė oficialius balsavimo rezultatus.

Išrinktasis prezidentas taip pat pareiškė šiltus sveikinimus rinkimų pareigūnams, organizavusiems balsavimą.

Tai buvo pirmieji per beveik tris dešimtmečius rinkimai, kuriuose Burkina Fasas išsirinko naują lyderį.

Prezidento rinkimai užbaigė daugiau nei metus trukusius neramumus, kurie prasidėjo, kai 2014 metų spalį per sukilimą buvo nuverstas B. Campaore, norėjęs pakeisti konstituciją, kad galėtų pratęsti 27 metus trukusį savo valdymą.

Nauja neramumų banga kilo rugsėjį, kai įtakingas Prezidento apsaugos pulkas (RSP), lojalus buvusiam lyderiui B. Campaore, pamėgino surengti pučą. Nors perversmas buvo nesėkmingas, dėl jo teko atidėti rinkimus.

Galiausiai lapkričio 29 dieną rinkimai buvo surengti ir praėjo be didesnių incidentų, o kai kuriose balsavimo apylinkėse net teko pratęsti darbo laiką dėl nusidriekusių ilgų rinkėjų eilių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.