Pasaulyje

2015.12.01 15:34

Turkijos prezidentas atsakė į V. Putino kaltinimus

LRT RADIJAS, LRT.lt, DELFI.lt 2015.12.01 15:34

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, jog būtų pasiruošęs pasitraukti iš savo posto, jeigu būtų įrodyti Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimai, esą Turkija perka naftą iš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS). 

R. T. Erdoganas taip pat retoriškai klausė, ar Vladimiras Putinas nepaliktų posto, paaiškėjus, kad tai netiesa.

Rusijos vadovas tvirtina, kad Turkija padarė didelę klaidą, kai numušė jų lėktuvą, tačiau Turkijos vyriausybė atsisakė atsiprašyti dėl šio įvykio.

Maskvos ir Ankaros santykius krizė ištiko po to, kai lapkričio 24 dieną Turkijos karinės oro pajėgos netoli sienos su Sirija numušė Rusijos lėktuvą.

Grupuotė IS susikrauna didelį pelną iš nelegalios prekybos nafta, tačiau Turkija griežtai neigia dalyvaujanti tokiuose mainuose ir paneigė bet kokius ryšius su džihadistais.

Tačiau antradienį Kremlius pareiškė, kad neįrodinės ryšio tarp Turkijos ir „Islamo valstybės“. Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pranešė, kad Rusija neketina viešinti įrodymų, liudijančių apie tarp Turkijos ir „Islamo valstybės“ vykdomą prekybą nafta, praneša BBC.

„Svarbiausia turėti informacijos ir panaudoti ją darbui, kuris didžiąja dalimi sutelktas ne į įrodinėjimą, o į kovą su terorizmu. Ši informacija naudojama kovai su terorizmu“, – pareiškė D. Peskovas.