Pasaulyje

2015.11.30 16:34

Teroro aktų Paryžiuje vykdytojas S. Abdeslamas greičiausiai pabėgo į Siriją

15min.lt2015.11.30 16:34

Kaip praneša CNN, remdamasi šaltiniais, teroro atakų Paryžiuje vykdymu įtariamas Salahas Abdeslamas greičiausiai pabėgo į Siriją. Tyrėjai šio asmens paiešką paskelbė tuoj po lapkričio 13-osios įvykių, kai Prancūzijos sostinėje žuvo 130 žmonių.

Apie tai, kad S. Abdeslamas pabėgo ir nėra pasiekiamas tarnyboms, prabilta praeitą savaitę, kai advokatas Olivieris Martinsas pasakė, kad jo klientas Ali Oulkadis, taip pat įtariamas teroro aktų organizavimu, pavežė S. Abdeslamą ir jo draugą iš vienos metro stotelės Briuselio priemiestyje kitą diena po teroro atakų. Advokato teigimu, jo klientas iš karto nesuprato, kad tai Salahas, nes šis buvo su kepure.

Bet mašinoje šis vyras pasakė, kad jo brolis Brahimas nužudė žmones Paryžiuje ir turėjo susisprogdinti.

„Mano klientų, šitų dviejų brolių vaikystės draugui, buvo šokas. Jis negalėjo suprasti ir negalėjo aiškiai mąstyti“, – apie priežastis, kodėl to jo klientas nepranešė teisėsaugai iš karto, kalbėjo advokatas.

Tyrėjai smulkiai neatskleidžia, koks buvo S. Abdeslamo vaidmuo organizuojant išpuolius, bet Paryžiaus prokuroras Francois Molinas yra sakęs, kad gali būti, jog jis yra susijęs su sprogimais Paryžiaus stadione, jo pirštų antspaudų rasta automobilyje, susijusiame su atakomis.

Manoma, kad po teroro aktų S. Abdeslamas grįžo į Briuselį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt