Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.30 16:38

B. Obama ragina prisiimti aiškius įsipareigojimus dėl klimato apsaugos

ELTA, BNS 2015.11.30 16:38

Jungtinių Tautų (JT) klimato kaitos konferencijoje Paryžiuje JAV prezidentas Barackas Obama ragino susirinkusius šalių lyderius prisiimti aiškius įsipareigojimus dėl klimato apsaugos.

„Mes galime ateitį pakeisti čia ir dabar“, – kalbėjo jis susitikime.

Tačiau tai esą gali pavykti tik tada, jei visos šalys prisiims savo atsakomybę. Be to, reikia veikti greitai, „kol dar nėra per vėlu“.

B. Obama savo kalboje pabrėžė, kad klimato apsauga ir ekonomikos augimas yra suderinami dalykai. „Senasis argumentas neveiklumui“, kad abu aspektai nesuderinami, esą seniai paneigtas.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ragino priimti išsamų ir įpareigojantį klimato apsaugos susitarimą. Klimato šilimo ribojimas esą yra „žmonijos ateities klausimas“. A. Merkel taip pat pabrėžė, kad „būtina veikti šiandien“.

Susitiko su V. Putinu

Konferencijoje taip pat įvyko Rusijos ir JAV prezidentų Vladimiro Putino bei Baracko Obamos susitikimas, kuris truko ilgiau nei pusę valandos – politikai nusprendė kalbėtis už uždarų žurnalistams durų.

Šis susitikimas yra jau antras Rusijos ir JAV prezidentų pokalbis per dvi savaites. Lapkričio 15 dieną jiedu kalbėjosi akis į akį apie 20 minučių Didžiojo dvidešimtuko viršūnių susitikimo užkulisiuose, kur aptarė padėtį Sirijoje, kovos su „Islamo valstybe“ klausimus ir Ukrainos temą.

Po dabartinio susitikimo V. Putino patarėjas Jurijus Ušakovas sakė, kad pokalbis parodęs, jog Rusijos ir JAV lyderių požiūriai „kaip ir anksčiau išsiskiria kovos su „Islamo valstybe“ taktikos“ klausimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi