Pasaulyje

2015.11.30 17:07

NATO remia Turkijos teisę ginti savo oro erdvę

ELTA 2015.11.30 17:07

Visi Turkijos sąjungininkai iš Šiaurės Atlanto karinio aljanso remia šalies teisę ginti savo oro erdvę. Tokią nuomonę pareiškė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, komentuodamas incidentą, kurio metu buvo numuštas Rusijai priklausantis „Su-24“ bombonešis, informuoja „Reuters“.

NATO šalys nerimauja dėl padidėjusio Rusijos karinio aktyvumo regione, tačiau jų pagrindinis tikslas ir toliau yra padėties sureguliavimas, pareiškė NATO generalinis sekretorius per bendrą spaudos konferenciją su Turkijos premjeru Ahmetu Davutoglu. J. Stoltenbergas, be kita ko, gyrė Turkijos pastangas bandant toliau plėtoti šalies ryšius su Maskva.

Turkijos ir Rusijos santykiai smarkiai pablogėjo, Ankaros karinėms oro pajėgoms lapkričio 24 dieną numušus Maskvai priklausantį „Su-24“ bombonešį. Turkijos valdžia tvirtina, kad karinis lėktuvas įskrido į šalies oro erdvę ir nereagavo į siųstus įspėjimus. Savo ruožtu Rusija teigia, kad Turkijos pajėgos nebandė užmegzti kontakto su Maskvos bombonešio ekipažu.

Sekmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką dėl specialių ekonominių priemonių taikymo Turkijai.