Pasaulyje

2015.11.30 13:46

Turkijos kariuomenė: Rusijos piloto palaikai išskraidinti į Maskvą

ELTA 2015.11.30 13:46

Pirmadienio rytą Rusijos piloto, kurio pilotuojamą lėktuvą praėjusią savaitę numušė Turkijos karinės pajėgos, kūnas iš Ankaros buvo išsiųstas į Maskvą, pranešė Turkijos kariuomenė, skelbia „Reuters“.

Sekmadienio rytą Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu žurnalistams pareiškė, kad Turkijos atstovams perduoti Rusijos lakūno palaikai. Jis taip pat pranešė, kad naktį į sekmadienį su stačiatikių dvasininkais iš Hatajaus provincijos buvo atliktos visos reikiamos religinės apeigos.

Antradienio rytą Turkijos karinės oro pajėgos netoli sienos su Sirija numušė Rusijos lėktuvą. Turkijos kariuomenės pareigūnai pareiškė, kad į šalies oro erdvę įskridusį Rusijos bombonešį karinės pajėgos įspėjo, tačiau orlaivio Su-24 pilotams nereagavus, jį numušė Turkijos naikintuvai. Šalies kariuomenės atstovas tikino, kad Turkija per penkias minutes įspėjo Rusijos lakūnus 10 kartų.

Savo ruožtu Maskva neigia, kad jos orlaivis pažeidė Turkijos oro erdvę. Pasak Rusijos, visą skrydžio laiką lėktuvas buvo Sirijos teritorijoje.

Su-24 įgula spėjo katapultuotis, bet vienas iš lakūnų buvo nukautas ugnimi iš žemės. Antrasis pilotas liko gyvas.