Pasaulyje

2015.11.30 20:44

Dešimt Lietuvos policijos pareigūnų išvyksta į Slovėniją

BNS 2015.11.30 20:44

Dar dešimt Lietuvos policijos pareigūnų išvyksta į Slovėniją, kur vietos pareigūnams teiks pagalbą dėl į valstybę atvykusio didelio migrantų skaičiaus.

Kaip pranešė Policijos departamentas, į Slovėniją išvyksta penki Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Mobilios kuopos pareigūnai ir penki Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių kuopos Mobiliojo būrio pareigūnai.

„Dalyvauti šioje misijoje mums yra labai svarbu – mes turime padėti kitai valstybei, nes ir mums gali reikėti pagalbos, – išvykstantiems pareigūnams sakė Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas. – Mes vieni pirmųjų sureagavome į Slovėnijos prašymą ir buvome pirmieji, kurie suteikėme darbinę profesionalią pagalbą.“

Įteikiau Lietuvos trispalvę ir palinkėjau sėkmės į Slovėniją išvykstantiems dešimčiai Lietuvos policijos pareigūnų. Jie...

Posted by Linas Pernavas on 2015 m. lapkričio 30 d.

Pasak policijos vadovo, tai ne tik gera patirtis mūsų pareigūnams, bet ir puiki galimybė profesionaliu darbu reprezentuoti Lietuvą.

Pagrindinės mūsų pareigūnų užduotys Slovėnijoje bus vykdyti bendrą patruliavimą su Slovėnijos pareigūnais, padėti suvaldyti augantį migrantų antplūdį, patruliuoti prie išorinės Europos Sąjungos sienos, užkardyti kriminalinius nusikaltimus ir kitus teisės pažeidimus.

Mūsų pareigūnai į Slovėniją vyksta su Lietuvos policijos tarnybiniais automobiliais. Jie dėvės Lietuvos policijos uniformą ir turės specialiąsias priemones.

Tai jau antras kartas, kai Lietuvos policija vienam mėnesiui siunčia pareigūnus į Slovėniją. Lapkričio mėnesį Lietuvos policija į Slovėniją siuntė 20 mobilių padalinių pareigūnų iš Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Alytaus apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų. Šie pareigūnai pirmadienį baigė savo misiją Slovėnijoje.