Pasaulyje

2015.11.30 11:46

Dykuma – ne tik smėlis, saulė ir karštis

Ignas Krupavičius, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.11.30 11:46

Trečdalį Izraelio ploto užima Negevo dykuma. Dažnas, vykdamas automobiliu iš Tel Avivo į šalies pietuose esantį Elato kurortą, taip ir pervažiuoja dykumą joje nesustojęs. Klaidinga manyti, kad dykuma, tai – tik smėlis, saulė ir karštis.

LRT komanda Izraelio pietuose esančioje Negevo dykumoje pradeda kelionę į Makhtesh Ramon (Ramono kraterį), kur pamėgins pagauti saulėlydį. Žinoma, dykumoje svarbiausia, kad nepritrūktų skysčių.  

Žiemos metu, čia netrūksta ir potvynių. Ilgainiui jie išrėžė siaurą keliuką. Ir staiga mus apsupa uolos. Tai – unikalus Raudonasis kanjonas. Kodėl raudonas? Smiltainio uolose esantis geležies oksidas reagavo į pratekantį vandenį. Dėl šios priežasties uolos nusidažė rausva spalva. Bėgant metams ant uolų susiformavo įspūdingo grožio raštai.

Be pagalbinių priemonių 2 metrų ploto take būtų sudėtinga. Potvynių čia būna tokių stiprių, kad kopėčios ne visada atlaiko.

Tai nėra didelis kanjonas, maršrutas nesiekia dviejų šimtų metrų. Uolienų aukštis vietomis – kaip dvylikos aukštų pastatas. Užkopus ant viršaus, darosi nejauku. Pats metas judėti toliau.

Daugiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt