Pasaulyje

2013.02.17 16:09

Rusijoje nutrauktos meteorito paieškos

Rusijoje liautasi ieškoti meteorito, kuris Uralo regione, Čeliabinske, įskriejo į Žemės atmosferą ir sukėlė galingą sprogimo bangą.

Rusijoje liautasi ieškoti meteorito, kuris Uralo regione, Čeliabinske, įskriejo į Žemės atmosferą ir sukėlė galingą sprogimo bangą.

Spaudžiant maždaug 17 laipsnių šalčiui, rusų narai žvalgė užšalusį Čebarkulio ežerą, į kurį, manyta, nukrito meteorito nuolaužos. Nieko neradus, Nepaprastųjų situacijų ministerija nusprendė, kad 60 kilometrų nuo Čeliabinsko esančiame ežere 8 metrų skersmens skylę padarė ne dangaus kūnas. Nutarta visą dėmesį skirti pastatų atstatymo darbams regione.

10 tonų svėrusio meteorito sukelta sprogimo banga sužeidė apie 1200 žmonių ir apgadino maždaug 4 tūkst. namų. Čeliabinsko srities valdžia suskaičiavo nuostolius - milijardas rublių. Kai kur miestas atrodo lyg karo zona - per Uralo šalčius žmonės liko be šilumos, dujų, išdužusiais langais.

Skaičiuojama, kad dužo daugiau kaip 200 tūkst. kvadratinių metrų stiklo. Minios žmonių suplūdo į stiklo parduotuves, paklausa gerokai viršijo pasiūlą, pakilo kainos.

Vietos valdžia pranešė atlyginsianti gyventojų patirtus nuostolius. Tai paskatino skirtingas gyventojų reakcijas - siekdami kompensacijų vieni išdaužė savo langus, kiti liko skeptiški.

„Girdėjau, kad mūsų nuostolius atlygins, tačiau tuo abejoju. Tai gali būti netiesa. Verčiau išleisiu 600 rublių naujam stiklui nei sieksiu kompensacijos, procedūros gali būti labai sudėtingos. Spėju, kad dauguma žmonių nesirinks sudėtingų procedūrų mažai pinigų sumai gauti“, - sakė vienas iš patyrusiųjų nuostolių.

10 tonų sveriantis kosminis kūnas penktadienį akinamai blykstelėjo virš Čeliabinsko regiono Centrinėje Rusijoje kaip tik tuo metu, kai pasaulis rengėsi kito didelio asteroido priartėjimui. Jungtinių Valstijų kosmoso agentūros NASA mokslininkai apskaičiavo, kad per sprogimą atmosferoje atpalaiduotos energijos kiekis buvo maždaug 30 kartų didesnis negu atominės bombos, numestos ant Hirosimos Japonijoje per Antrąjį pasaulinį karą.