Pasaulyje

2015.11.30 07:31

Paryžiuje prasideda Klimato kaitos konferencija

Derybos Buržė konferencijų centre, šalia Paryžiaus, bus nelengvos. Dėl to perspėjo ir renginio šeimininkas – Prancūzijos prezidentas. Paskutinis mėginimas sudaryti pasaulinį susitarimą žlugo dėl nesutarimų tarp turtingų ir skurdžių valstybių.

Apie ją daug kalbėta, daug ruoštasi, vieta, kur dvi savaites pasaulio valstybių lyderiai bandys gelbėti žemę nuo klimato katastrofos, – Jungtinių Tautų teritorija. Delegacijos, o jų beveik du šimtai, dar išvakarėse pradėjo derybas, vienas po kito atvyksta pasaulio valstybių lyderiai, laukiama visų svarbiausių politinės scenos veikėjų.

Kioto protokolas jau negalioja. Renginio šeimininkas pabrėžia, kad reikia naujo, bet įpareigojančio susitarimo mažinti taršą, kad klimato šiltėjimas vidutiniškai nebūtų didesnis negu du laipsniai pagal Celsijų, o galbūt ir mažesnis.

„Reikia įpareigojančio susitarimo, jeigu jis nebus įpareigojantis, nebus iš tikrųjų patikimas“, – tikina Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as.

Daugiau negu dviejuose tūkstančiuose pasaulio miestų įvyko masinės eitynės, kurių dalyviai spaudė lyderius susitarti.

Berlyniečiai sako išėję į gatves ir už paryžiečius, kuriems po teroro aktų valdžia neleido rengti masinių eitynių, nes bijo dėl jų saugumo.

Tačiau ir nedidelėse akcijose Paryžiuje vyko, susikibę rankomis žmonės bandė emociškai sukrėsti pasaulio lyderius, kad sutartų dėl taršos mažinimo. O Respublikos aikštėje išrikuota tūkstančiai porų batų. Juos paliko ir įžymybės, sportinių batų porą – JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas, popiežiaus pasiuntinys atnešė Šventojo tėvo batų porą.

Bet į gatves išėjo ir karingieji globalistai, policija nedelsė, kai į pareigūnus ėmė skrieti įvairūs daiktai, panaudojo ašarines dujas, pusšimtį žmonių sulaikė.

Klimato konferencija – sudėtingos derybos – vyks iki gruodžio 11 dienos. Dėl ko sunkiausiai seksis sutarti – tai parama neturtingoms šalims, įsipareigojimų mažinti taršą tikrinimas ir net teisinis susitarimo statusas.

2009 m. bandymai susitarti Kopenhagoje baigėsi kivirčais tarp turtingų ir skurdžių valstybių.