Pasaulyje

2015.11.30 10:15

Turkija ir ES sudarė 3 mlrd. eurų finansinės pagalbos susitarimą dėl pabėgėlių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2015.11.30 10:15

Briuselyje viešintis Turkijos premjeras Ahmet Davutoglu lankysis NATO būstinėje, susitiks su generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu.

Sąjungininkės praėjusią savaitę palaikė Turkiją po to, kai jos karinės oro pajėgos numušė šalies oro erdvę pažeidusį Rusijos bombonešį. Rusija atsako ekonominėmis sankcijomis.

Turkija ir Europos Sąjunga sekmadienį viršūnių susitikime pasiekė „istorinį“ 3 mlrd. eurų vertės finansinės pagalbos susitarimą, kuriuos siekiama pažaboti sirų pabėgėlių ir kitų migrantų srautą į Europą.

Europos vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pažymėjo, kad mainais į Turkijos bendradarbiavimą užkertant kelią atvykti į Europą 2,2 mln. pabėgėlių, kurie šiuo metu jau yra šioje šalyje, bus suteiktas postūmis Ankaros deryboms dėl narystės Europos Sąjungoje.

Turkijos vyriausybės vadovas Achmetas Davutohlu sakė, kad tai „istorinė diena“, ir pažadėjo, kad jo šalis laikysis savo pažadų, nepaisant kai kurių Bendrijos narių reiškiamo skepticizmo.

„Tikimės didžiulio žingsnio į priekį keičiant žaidimo taisykles pastangose pažaboti migrantų, kurie atvyksta į ES per Turkiją, srautą“, – sakė D.Tuskas per spaudos konferenciją su A. Davotuglu ir Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude`u Junckeriu.

„Taip pat padidinsime savo pagalbą sirų pabėgėliams Turkijoje per naują 3 mlrd. eurų vertės Pabėgėlių priemonę (Refugee Facility)“, – pridūrė buvęs Lenkijos premjeras.

Turkijos pažanga vykdant susitarimo sąlygas bus vertinama mažiausiai kartą per mėnesį, nurodė D. Tuskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt