Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.29 20:59

Charkovas keičia miesto veidą

Ukrainos Charkovo miesto taryba nusprendė atsisakyti gatvių, aikščių ir kitų objektų sovietinių pavadinimų ir pervadinti juos istoriniais arba kultūros, mokslo veikėjų vardais. Tačiau miesto valdžia sako, kad Ukrainos Radoje priimtam dekomunizacijos įstatymui įgyvendinti prireiks laiko.

Pano, vaizduojančio sovietų didvyrius, nuo Charkovo universiteto sienos neskubama nutrinti. Taip pat neskubama pakeisti miesto gatvių, aikščių pavadinimų, nors dekomunizacijos įstatymas Ukrainos Radoje priimtas dar balandį.

„Tai ne tik gatvės ir aikštės, tai – lentelės, memorijalinės lentos, rodyklės, parkai. Charkovas – didžiulis miestas. Šis procesas brangus ir labai ilgas. Per dieną to nepadarysi. Kitų metų biudžete tam numatyta 10 mln. grivinų. Archyvuose dirbo istorikų komisija, gauta per 2 tūkst. gyventojų ir visuomeninių organizacijų pasiūlymų dėl naujų pavadinimų“, – sako Carkovo vicemer Svetlana Gorbunova-Ruban.

Penkiasdešimčiai gatvių iš 173-ų siūloma grąžinti istorinius pavadinimus. Kitos bus pavadintos žinomų architektų, aktorių, mokslininkų vardais.

„Komunistiniai terminai dings. suprantame, kad kiti pavadinimai atsirado ne šiaip sau – kai kurie jų reiškia kolektyvinį žmonių darbą ir jie išliks“, – tikina Charkovo vicemerė.

Apie 70 objektų ir keturi Charkovo gyvenamieji rajonai kol kas liks tų pačių pavadinimų, kol bus išsiaiškinta,ar jiems taikyti dekomunizacijos įstatymą.

Nuversti Lenino paminklą miesto centre buvo daug paprasčiau, negu pervadinti gatvių pavadinimus. Dėl to nesutaria Charkovo miesto politikai, o dauguma gyventojų mano, kad šiuo metu šalyje yra svarbesnių problemų.

Pasak Charkovo valdžios, gyventojams dokumentų keitimas nekainuos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi