Pasaulyje

2015.11.29 15:47

Turkijos karinis lėktuvas atgabeno žuvusio Rusijos lakūno palaikus į Ankarą

ELTA 2015.11.29 15:47

Sirijoje žuvusio Rusijos lakūno Olego Peškovo palaikai sekmadienį buvo atgabenti į Ankarą. Tai pranešė televizijos kanalas NTV.

Turkijos karinių oro pajėgų orlaivis nutūpė Etimesguto oro uoste šalies sostinėje. Jį pasitiko RF ambasadorius Andrejus Karlovas ir ambasados atstovai. Artimiausiu metu įvyks palaikų perdavimo Rusijos diplomatams procedūra. Kada piloto kūnas bus parskraidintas į Rusiją, bus pranešta vėliau.

Sekmadienio rytą Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu (Ahmet Davutoglu) žurnalistams pareiškė, kad Turkijos atstovams perduoti Rusijos lakūno palaikai. Jis taip pat pranešė, kad naktį į sekmadienį su stačiatikių dvasininkų iš Hatajaus provincijos pagalba buvo atliktos visos reikiamos religinės apeigos.

Antradienio rytą Turkijos karinės oro pajėgos netoli sienos su Sirija numušė Rusijos lėktuvą. Turkijos kariuomenės pareigūnai pareiškė, kad į šalies oro erdvę įskridusį Rusijos bombonešį karinės pajėgos įspėjo, tačiau orlaivio Su-24 pilotams nereagavus, jį numušė Turkijos naikintuvai. Šalies kariuomenės atstovas tikino, kad Turkija per penkias minutes įspėjo Rusijos lakūnus 10 kartų.

Savo ruožtu Maskva neigia, kad jos orlaivis pažeidė Turkijos oro erdvę. Pasak Rusijos, visą skrydžio laiką lėktuvas buvo Sirijos teritorijoje.

Su-24 įgula spėjo katapultuotis, bet vienas iš lakūnų buvo nukautas ugnimi iš žemės. Antrasis pilotas liko gyvas.