Pasaulyje

2015.11.29 14:07

Rusijos lėktuvas įskrido į Izraelio kontrolės zoną

BNS 2015.11.29 14:07

Rusijos karo lėktuvas neseniai iš Sirijos įskrido į Izraelio kontroliuojamą oro erdvę, bet šis įsibrovimas buvo išspręstas be incidentų, sekmadienį sakė Izraelio gynybos ministras Moshe Yaalonas.

Jo komentarai pasirodė kilus dideliam susirūpinimui dėl to, kad Turkija numušė rusų karo lėktuvą, kuris, pasak Ankaros, kirto Sirijos sieną, įskrido į Turkijos oro erdvę ir ignoravo kartotinius perspėjimus keisti kursą. Maskva šiuos kaltinimus neigia.

„Buvo nežymus rusų lėktuvo įsibrovimas vieną mylią (1,6 km) iš Sirijos į mūsų oro erdvę, bet jis buvo nedelsiant išspręstas ir tas rusų lėktuvas grįžo į Siriją“, – visuomeniniam radijui sakė M. Yaalonas.

„Tai, matyt, buvo piloto, kuris skrido netoli Golano, klaida“, – pridūrė ministras.

Izraelis beveik visas Sirijos Golano aukštumas užėmė 1967 metais, o vėliau tą teritoriją aneksavo. Tarptautinė bendrija šios aneksijos niekada nepripažino.

M. Yaalonas priminė, kad Izraelis ir Rusija ėmėsi priemonių išvengti susidūrimų virš Sirijos. Kalbama, kad susitarimas apima „karštąją liniją“ ir dalijimąsi informacija.

„Rusų lėktuvai neketina mūsų atakuoti, štai kodėl mes neturime automatiškai reaguoti ir juos numušti, kai įvyksta kokia klaida“, – sakė izraeliečių ministras.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas rugsėjo mėnesį Maskvoje surengė derybas, kurių metu aptarė, kaip išvengti atsitiktinių susidūrimų.