Pasaulyje

2015.11.29 12:28

Popiežius atvyksta į konflikto draskomą Centrinės Afrikos Respubliką

BNS2015.11.29 12:28

Pranciškus sekmadienį išvyko į konflikto draskomą Centrinės Afrikos Respubliką – pavojingiausią šalį, įtrauktą į jo kelionės po tris Afrikos valstybes planą.

Po euforiškų iškilmių popiežiaus garbei Ugandoje ir Kenijoje, tūkstančiai tikinčiųjų, daugelis – iš kaimyninių valstybių, turi susirinkti Centrinės Afrikos Respublikos sostinėje Bangyje, kur rengdamiesi 78 metų Pranciškaus apsilankymui darbininkai uoliai lygino duobes ir tvarkė katedros aikštę.

Centrinės Afrikos Respublikoje – vienoje skurdžiausių ir nestabiliausių Afrikos valstybių – veikiančios teisių gynimo grupės viliasi, kad Pranciškus kalbės apie daugiau kaip dvejus metus siaučiantį religinį smurtą.

Visoje sostinėje pridygo prekystalių, kur pardavinėjama viskas, ko reikia popiežiui pasveikinti: nuo Vatikano vėliavų iki popierinių karūnų.

„Mes labai patenkinti, kad matysime popiežių“, – sakė Fidele Nodjindoromas, gyvenantis stovykloje žmonėms, kurie dėl konflikto turėjo palikti savo namus. Pontifikas turi apsilankyti šioje stovykloje.

„Jis žino, kad mūsų šalyje įvyko (daug) dalykų, ir galbūt atvyksta prašyti Dievo išgelbėti mus“, – pridūrė F. Nodjindoromas.

Užbaigęs dviejų dienų vizitą Ugandoje pontifikas išskrido sekmadienį maždaug 6 val. 45 min. Grinvičo (8 val. 45 min. Lietuvos) laiku.

Šeštadienį džiūgaujant didžiulėms minioms Pranciškus pagerbė dėl tikėjimo nukankintus krikščionis.

Pontifikas pirmą kartą lankosi Afrikoje, kurią pavadino „vilties žemynu“. Iš pradžių nuvykęs į Keniją jis koneveikė korupciją ir turtingąją mažumą, kuri vargšų sąskaita sukaupia išteklius, bet kaimyninėje Ugandoje jo tonas buvo optimistiškesnis.

„Pasaulis žiūri į Afriką kaip į vilties žemyną“, – sakė jis ir gyrė šią Afrikos rytuose esančią valstybę už tai, kad ji priėmė šimtus tūkstančių pabėgėlių iš kaimyninių šalių, kur vyksta karai.

Tačiau jis taip pat meldėsi už „mylimą Burundžio liaudį“, kad šioje centrinės Afrikos valstybėje baigtųsi mėnesius trunkanti įtampa, kelianti nuogąstavimus dėl pilietinio karo atsinaujinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt