Pasaulyje

2015.11.29 12:13

Belgijos policijai – smūgis dėl Paryžiaus teroristo

DELFI.lt2015.11.29 12:13

Paryžiaus atakų įtariamasis po žudynių buvo užsukęs į kavinę Briuselyje, rašo CNN.

Teigiama, kad lapkričio 13-osios teroristinių atakų Paryžiuje įtariamasis, labiausiai ieškomas žmogus Europoje, dieną po žudynių buvo trumpam užsukęs į vieną kavinę Briuselyje.

Tai, kad Salahas Abdeslamas laisvai galėjo pasirodyti viešoje vietoje Belgijos sostinėje, yra dar vienas smūgis policijai, kuri jau leido jam praslysti pro savo tinklą, kai jis išvyko iš Prancūzijos, rašo cnn.com.

Šią informaciją paskelbė Ali Oulkadi – vyro, kuris iš vienos Briuselio metro stoties dieną po Paryžiaus žudynių paėmė S. Abdeslamą ir dar vieną draugą – advokatas Olivier Martinsas.

Advokatas: mano klientui tai buvo šokas

Advokatas O. Martinsas Belgijos žiniasklaidai sakė, kad jo klientas A. Oulkadi lapkričio 14 dieną sulaukė skambučio su prašymu iš Bokstalio metro stoties šiaurės vakariniame Briuselio Lakeno priemiestyje paimti vieną draugą. Paaiškėjo, kad su šiuo draugu buvo ir S. Abdeslamas, teigė O. Martinsas.

„Jis nežinojo, kad tai buvo Salahas, ir atvykęs iš karto jo neatpažino, nes S. Abdeslamas mūvėjo kepurę, - pasakojo O. Martinsas. – Automobilyje Salahas jam pasakė, kad jo brolis Brahimas Paryžiuje žudė žmones ir susisprogdino. Mano klientui, kuris buvo abiejų brolių vaikystės draugas, tai buvo šokas. Jis negalėjo to suprasti ir negalėjo aiškiai mąstyti“.

Pakeliui į Briuselio Scharbeko rajoną trijulė užsuko į vieną kavinę, sakė advokatas.

Tyrėjai konkrečiai neatskleidžia, koks buvo S. Abdeslamo vaidmuo koordinuotoje atakų virtinėje, bet Paryžiaus prokuroras Francois Molins`as teigė, kad jis galėjo atvežti savižudžius sprogdintojus į Prancūzijos stadioną, po kurio vyko į kitą Paryžiaus rajoną. Jo pirštų atspaudai, pasak F. Molins`o, buvo rasti su šiomis atakomis susijusiame automobilyje.

Policijos teigimu, atakų vakarą du vyrai iš Belgijos atvažiavo į Paryžių paimti S. Abdeslamo ir parvežti jį atgal į Briuselį.

Manoma, kad šiems vyrams – 27 metų Mohammedui Amri ir 21 metų Hamzai Attou – S. Abdeslamas telefonu pareiškė, kad sugedo jo automobilis.

Pasak A. Oulkadi advokato, jo klientas su S. Abdeslamu susidūrė lapkričio 14 dienos popietę, netrukus po to, kai M. Amri ir H. Attou parvežė S. Abdeslamą į Briuselį.

Belgija dėl Paryžiaus atakų yra suėmusi 6 asmenis

A. Oulkadi, M. Amri ir H. Attou yra tarp 6 asmenų, kuriuos Belgijos policija yra sulaikiusi dėl Paryžiaus teroristinių atakų tyrimo.

M. Amri ir H. Attou buvo sulaikyti Belgijoje lapkričio 14 dieną.

Jiems pateikti su terorizmu susiję kaltinimai. Abiejų vyrų advokatai tvirtina, kad jų ginamieji nieko nenutuokė apie galimą S. Abdeslamo dalyvavimą šiose atakose.

Penktadienį vienas teismas A. Oulkadi, kurį Belgijos federalinis prokuroras įvardija tik kaip Ali O., leido suimti dar 30 dienų.

O. Martinsas tvirtina, kad A. Oulkadi nepadarė nieko bloga.

„Penktadienio, lapkričio 13 dienos, vakarą jis buvo Briuselyje. Jis nėra turėjęs reikalų su policija ir visiškai nepasižymi radikalumu, - teigė O. Martinsas. – Sužinojęs, kad Salahas yra ieškomas, jis turėjo kreiptis į policiją ir papasakoti savo istoriją, tačiau jis buvo išsigandęs ir tuo metu nesulaukė tinkamo patarimo“.

„Juk nesakysite, kad kokio nors asmens vežiojimas Briuselyje iš vienos vietos į kitą reiškia, jog esi automatiškai susijęs su teroristinėmis atakomis“, - teigė advokatas.

Kitų trijų sulaikytų asmenų tapatybės Belgijos prokuratūra nenurodo.

Vienam iš jų pirmadienį buvo pateikti kaltinimai dalyvavus teroristinės grupuotės veikloje. Antrasis buvo sulaikytas ketvirtadienį ir penktadienį buvo apkaltintas „teroristinėmis žudynėmis ir dalyvavimu teroristinės organizacijos veikloje“, pranešė federalinė prokuratūra. Trečiąjį asmenį penktadienį leista sulaikyti 30 dienų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.