Pasaulyje

2015.11.29 15:45

Turkija perduos Maskvai žuvusio rusų piloto palaikus

BNS 2015.11.29 15:45

Rusų piloto, kuris žuvo Turkijai šią savaitę numušus jo lėktuvą, palaikai, atgavus juos iš Sirijos, bus perduoti Rusijos atstovui, sekmadienį sakė Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu.

„Pilotas, kuris neteko gyvybės per tą oro (erdvės) pažeidimą, praėjusį vakarą mūsų buvo priimtas prie (Sirijos) sienos“, – Stambule, prieš išvykdamas į susitikimą su Europos Sąjungos (ES) lyderiais Briuselyje, žurnalistams sakė A.Davutoglu.

Jis pridūrė, kad vienas Rusijos pareigūnas sekmadienį, „netrukus“, su vienu turkų kariškių pareigūnu nuvyks į pietinį Chatajaus regioną paimti palaikų.

Rusijos ambasada Turkijoje naujienų agentūrai „RIA Novosti“ nurodė, kad Olego Peskovo palaikai sekmadienį, dalyvaujant Rusijos gynybos atašė, iš Chatajaus bus lėktuvu nugabenti į vieną aerodromą Ankaroje, kur lėktuvą pasitiks ambasadorius.

Kada palaikai bus grąžinti Rusijai, dar nepatvirtinta, sakė ambasados atstovas Igoris Mitiakovas.

Vienas iš dviejų antradienį numušto lėktuvo pilotų su parašiutu iššoko iš degančio lėktuvo ir buvo nušautas Sirijoje, o antrasis buvo surastas gyvas ir sveikas.

„Pagal jų (rusų) religinę tradiciją ortodoksų dvasininkai Chatajuje atliko parengimą laidotuvėms“, – sakė A. Davutoglu.

Turkijos kariškiai nurodė, kad minimą bombonešį Su-24 numušė du jų naikintuvai F-16, kai bombonešis antradienį per 5 minutes 10 kartų pažeidė Turkijos oro erdvę.

Tačiau Rusija sakė, kad nebuvo jokio perspėjimo ir kad lėktuvas nepažeidė Turkijos oro erdvės. Maskva pareikalavo atsiprašymo.

Dėl incidento smarkiai pablogėjo šalių santykiai; Rusija, kuri yra svarbi prekybos partnerė ir didžiausia energijos tiekėja Turkijai, šeštadienį paskelbė apie ekonominių sankcijų Turkijai paketą.

„Turkijos santykiai su Rusija yra pagrįsti abipuse nauda ir bendrais interesais. Todėl raginu Rusijos valdžią į tai atsižvelgti ir veikti apgalvotai“, – pažymėjo A. Davutoglu, paklaustas apie sankcijas.