Pasaulyje

2020.08.14 12:05

Nauja Cichanouskajos žinia: baltarusiai nebenori gyventi su buvusia Vyriausybe, jie netiki Lukašenkos pergale

atnaujinta 12.31
LRT.lt2020.08.14 12:05

Į Lietuvą pabėgusi Sviatlana Cichanouskaja išplatino naują vaizdo įrašą, kuriame pakvietė baltarusius protestuoti taikiai ir sakė, kad smurtas Baltarusijos miestų gatvėse privalo liautis.

Kandidatė Baltarusijos prezidento rinkimuose taip pat nurodo, kad dauguma baltarusių netiki Aliaksandro Lukašenkos pergale rinkimuose. Ji pripažino faktą, kad apylinkėse, kur rinkimų biuleteniai buvo skaičiuojami objektyviai, ją palaikė apie 60–70 proc.

„Baltarusiai niekada daugiau nebenorės gyventi su buvusia Vyriausybe – dauguma netiki jo (A. Lukašenkos – LRT.lt) pergale“, – sako S. Cichanouskaja.

Kandidatė padėkojo visiems už ją balsavusiems baltarusiams, kitiems rinkimuose dalyvavusiems ar norėjusiems dalyvauti opozicionieriams. Taikius protestus ir solidarumo akcijas ji vadino ženklais, rodančiais, kad baltarusiai yra „nuoširdūs žmonės, nusistatę prieš smurtą“ bei dėkojo streikuojantiems gamyklų darbuotojams.

„Mieli draugai, mes per kelis mėnesius padarėme tai, kas atrodė neįmanoma. Prieš pusmetį niekas nebūtų patikėjęs, kad baltarusiai galėtų susivienyti ir pasakyti „ne“ senajam režimui. Bet tai įvyko. Mes atėjome į rinkimų apylinkes ir pasirinkome – taikiai, teisėtai ir oriai“, – sako S. Cichanouskaja.

„Ginkime savo pasirinkimą kartu, – užbaigia S. Cichanouskaja ir kviečia už ją balsavusius baltarusius pasirašyti internetiniame tinklalapyje. – Prašau, nestovėkite nuošalyje, mūsų balsai turi būti išgirsti“.

Ji teigia su skausmu žiūrėjusi, kaip pareigūnai naudojo smurtą prieš taikius protestuotojus Baltarusijos miestų gatvėse.

„Mes turime nutraukti smurtą Baltarusijos gatvėse. Todėl aš skatinu pareigūnus liautis ir pradėti kalbėtis. Prašau miestų merų rugpjūčio 15-ąją ir 16-ąją padėti suorganizuoti masinius taikius protestus kiekviename mieste“, – sako S. Cichanouskaja.