Pasaulyje

2015.11.28 21:31

V. Putinas įvedė sankcijas Turkijai

DELFI.lt 2015.11.28 21:31

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė nutarimą dėl sankcijų Turkijai įvedimo. Nuo 2016 metų jis sustabdo bevizį režimą su Turkija ir apriboja turkiškų prekių įvežimą – draudžiamų prekių sąrašą sudarys Rusijos vyriausybė, skelbia meduza.io.

Turistinių kelionių operatoriams draudžiama pardavinėti keliones į Turkiją. Užsakomieji skrydžiai iš Rusijos į Turkiją turės būti atšaukti. Tačiau apie reguliarių reisų atšaukimą nekalbama.

Sankcijose taip pat numatoma, kad Rusijos darbadaviai negalės samdyti Turkijos piliečių. Rusijoje taip pat negalės veikti Turkijos organizacijos – jų veiklos rūšių sąrašą sudarys Rusijos vyriausybė.

V. Putinas taip pat nusprendė griežčiau kontroliuoti Turkijos pervežėjus Rusijos teritorijoje, taip pat sustiprinti saugumo priemones Rusijos uostų ekvatorijose Azovo ir Juodojoje jūroje.

Nurodymas dėl sankcijų įsigalios po to, kai bus oficialiai paskelbtas, ir galios tol, kol bus atšauktos jame nustatytos ekonominės ir kitos priemonės.

DELFI primena, kad šiandien Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad apgailestauja dėl incidento, kai Sirijos ir Turkijos pasienyje buvo numuštas Rusijos bombonešis „Su-24“, praneša AP. Tuo pačiu jis gynė Turkijos pilotų veiksmus, kurie paleido raketas. Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareikalavo viešo Turkijos atsiprašymo, tačiau R. Erdoganas atsisakė tą padaryti.

Šeštadienį, kalbėdamas per mitingą Balikesiro mieste, R. Erdoganas tikino, kad apgailestauja dėl incidento su Rusijos bombonešiu: „Mes nenorėjome, kad taip nutiktų, tačiau taip nutiko. Viliuosi, daugiau tai nepasikartos“.

Rusijos ir Turkijos santykių krizė kilo po to, kai lapkričio 24 dieną Turkijos naikintuvas numušė Rusijos bombonešį Su-24. Turkija tvirtina, kad rusų lėktuvas pažeidė jos oro erdvę. Rusija tikina, kad lėktuvas skrido tik virš Sirijos teritorijos. Maža to, Rusijos karinė vadovybė pareiškė, kad atakos metu sieną pažeidė pats Turkijos naikintuvas.