Pasaulyje

2015.11.28 14:11

Makedonija pradeda statyti užtvarą pasienyje su Graikija

ELTA2015.11.28 14:11

Makedonijos kariuomenė pradėjo statyti metalinį užtvarą pasienyje su Graikija, kad apsisaugotų nuo daugybės iš Graikijos atvykstančių pabėgėlių, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

Patikslinama, kad statoma tokia pat tvora, kokia buvo pastatyta Serbijos ir Kroatijos pasienyje.

Anksčiau Serbijos ir Makedonijos valdžia nusprendė leisti savo teritorija pravažiuoti pabėgėliams tik iš trijų pasaulio šalių – Irako, Sirijos ir Afganistano. Liudininkai praneša, kad Makedonijos policija pasienyje su Graikija nebepraleidžia pabėgėlių iš kitų šalių.

Kaip jau skelbta, šimtai pabėgėlių iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalių, įstrigę Graikijoje, užsisiuvo burnas, protestuodami prieš tai, kad jiems neleidžiama toliau keliauti į Europos gilumą. Protestuotojai piktinasi tuo, kad nuo lapkričio 18 d. vakaro Makedonija praleidžia pabėgėlius tik iš karo apimtų valstybių: Afganistano, Irako ir Sirijos.

Naujausiais Europos Sąjungos (ES) pasienio apsaugos agentūros „Frontex“ duomenimis, per pirmuosius dešimt šių metų mėnesių į ES šalių teritoriją atvyko apie 1,2 mln. pabėgėlių. Europos Komisija (EK) pareiškė, kad dabartinė migracijos krizė pasaulyje yra didžiausia nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.