Pasaulyje

2015.11.27 20:20

Rumunija teisinasi įsileidusi Rusijos pareigūną, kuriam taikytinos ES sankcijos

BNS 2015.11.27 20:20

Rumunijos užsienio reikalų ministerija gynė sprendimą leisti į šalį atvykti Rusijos parlamentarui, kuris yra įtrauktas į Europos Sąjungos sankcijų sąrašą; anot Bukarešto, draudimas lankytis ES šalyse netaikomas tarptautinių susitikimų atveju.

Valstybės Dūmos pirmininkas Sergejus Naryškinas penktadienį atvyko į Rumuniją dalyvauti Juodosios jūros ekonominio bendradarbiavimo parlamentinės asamblėjos posėdyje.

URM tvirtina, kad Rumunija „privalėjo“ įsileisti S. Naryškiną, nes keliones į ES draudžiančiame dokumente yra nurodyta, jog „tie apribojimai netaikomi tuo atveju, kai valstybė narė turi įsipareigojimų pagal tarptautinę teisę, remiantis daugiašale sutartimi, kuri suteikia privilegijas ir imunitetą“.

Vėliau S. Naryškinas sakė kalbą Rumunijos Senate, o protestuodami prieš jo buvimą čia, vietinei ukrainiečių bendruomenei atstovaujantys įstatymų leidėjai į salę atėjo nešini plakatu: „2008 – Gruzija, 2014 – Ukraina. Kas bus kitas? Putinai liaukis“.

S. Naryškinas į tai nekreipė dėmesio ir tęsė savo kalbą.

Apribojimus Rusijos pareigūnų ir verslininkų kelionėms įvedė JAV ir ES, atsakydamos į Maskvos 2014 metais įvykdytą Krymo aneksiją.