Pasaulyje

2015.11.27 19:21

Nigerijoje per sprogimą šalia religinės šiitų procesijos žuvo dešimtys žmonių

ELTA 2015.11.27 19:21

Penktadienį teroristas mirtininkas susprogdino bombą šalia religinės musulmonų šiitų procesijos prie Kano miesto Nigerijos šiaurėje. Tai žurnalistams pranešė eisenos organizatoriai.

Pasak jų, teroro akto aukomis tapo dešimtys žmonių.

„Tikinčiųjų buvo labai daug, todėl kalbėti apie tikslų žuvusiųjų skaičių kol kas dar anksti“, – pažymėjo procesijos rengėjai.

Teigiama, kad teroro aktą įvykdė žmogus, parengtas radikalios „Boko Haram“ grupuotės stovykloje.

„Boko Haram“ („Vakarų švietimas – nuodėmė“ išvertus iš hausų kalbos) – islamistinė grupuotė, veikianti Nigerijos šiaurėje ir šiaurės rytuose. Ginkluoti jos aktyvistai reguliariai rengia išpuolius ir kaimyninėse šalyse – Nigeryje, Kamerūne, Čade.

„Boko Haram“ siekia sukurti islamo kalifatą ir įvesti šariatą (islamo teisę) visoje Nigerijos teritorijoje. Ji stoja prieš vakarietišką švietimo modelį, demokratiją, valdžių pasidalijimo principą, vakarietiškus drabužius ir visus kitus „svetimos“ kultūros elementus.

Šių metų kovą grupuotė prisiekė ištikimybę teroristinei „Islamo valstybės“ organizacijai.

Nuo 2009 metų, kai grupuotė suaktyvėjo, jos įvykdytų teroro aktų aukomis tapo daugiau kaip 13 tūkstančių žmonių, per 1,5 milijono gyventojų buvo priversti palikti savo namus, iš jų 743 tūkstančiai – vaikai.