Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.27 16:24

Žiniasklaida: ginklai į išpuolį Paryžiuje atvežti iš Vokietijos

ELTA, BNS, 15min.lt 2015.11.27 16:24

Belgijos policija ketvirtadienį sulaikė dar vieną asmenį, įtariamą dėl teroro aktų Paryžiuje. Tuo metu Vokietijos spauda teigia, kad ginklai, skirti išpuoliui Prancūzijai, atkeliavo iš Vokietijos, o Italijos policija aptiko beveik 800 ginklų, kurie buvo gabenami į Belgiją.

Pasak žinybos atstovo, sulaikytasis penktadienį turi stoti prieš teismo tyrėją, kuris priims sprendimą dėl jo galimo suėmimo. Kitų detalių prokuratūros atstovai nepateikė.

Ketvirtadienį Belgijoje buvo atliktos kelios kratos, susijusios su teroro aktais Paryžiuje. Bet tą dieną teroro grėsmės lygis Briuselyje buvo sumažintas nuo ketvirtojo (maksimalaus) iki trečiojo. Ketvirtasis lygis Belgijos sostinėje galiojo nuo nakties iš lapkričio 20-osios į 21-ąją.

Kaip paaiškino Belgijos premjeras Charlesas Michelis, šis sprendimas buvo susijęs su policijos gauta informacija apie teroro akto, analogiško tam, kuris buvo įvykdytas Paryžiuje, grėsmę.

Ginklai atgabenti iš Vokietijos

Tuo metu dienraštis „Bild“ skelbia, kad Paryžiaus teroro atakose panaudoti ginklai buvo atvežti iš Vokietijos.

Prokurorai nurodė tebetiriantys tikėtiną ryšį.

Laikraštis, cituodamas Štutgarto miesto prokuratūros dokumentus, nurodė, kad tas prekiautojas ginklais pardavė vienam klientui Paryžiuje du Kalašnikovo automatus ir dvi jugoslaviškas jų modifikacijas „Zastava M70“.

„Prancūzų tyrėjai mano, kad tie ginklai tikriausiai buvo panaudoti per atakas Paryžiuje“, – rašo „Bild“.

Štutgarto prokuratūros atstovas patvirtino naujienų agentūrai AFP, kad įtariamas ginklų prekeivis buvo suimtas, bet negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti ryšio su lapkričio 13-osios atakomis Paryžiuje.

„Mes tebetiriame“, – sakė jis.

Kaip nurodo „Bild“, Vokietijos policija pirmadienį suėmė 34 metų vyrą Saschą W., gyvenantį pietiniame Magštato mieste, įtariamą neteisėta prekyba ginklais.

Įtariamasis kaltinamas pardavęs ginklus per uždarą tinklą „Darknet“, naudojamą tiek teisėtai, tiek neteisėtai prekybai, naudodamasis slapyvardžiu „DW Guns“.

To vyro išmaniajame telefone rasti keturi elektroniniai laiškai rodo, kad jis pardavė „keturis Kalašnikovo automatus vienam arabui Paryžiuje“, pridūrė „Bild“.

Per kratą įtariamojo namuose policija rado dar 16 šaunamųjų ginklų, pažymėjo dienraštis.

Prokuratūra nurodė, kad tas 24 metų vyras buvo suimtas antradienį, įtarus, kad jis perdirba startinius pistoletus į kovinius ginklus ir parduoda juos per „Darknet“.

„Manau, kad jis pats gamino detales šiems tikslams“, – sakė prokuratūros atstovas, ir pridūrė, kad buvo rasta tik pistoletų.

781 ginklas sulaikytas ir Italijoje

Italijos policija šalies šiaurėje esančiameTriesto mieste sulaikė 781 ginklą, kurie iš Turkijos buvo gabenami į Belgiją, skelbia BBC.

Į dėžes supakuoti ginklai buvo rasti Nyderlanduose registruotame vilkike, kuris keltu buvo atplukdytas į šio miesto uostą. Turkijos vairuotojas neturėjo licencijos gabenti ginklus, pranešė policija. 

Pranešama, kad buvo konfiskuoti „Winchester SP“ 12-51 ir 12-47 kalibro ginklai. 

Belgija istoriškai yra Europos prekybos ginklais – tiek legalios, tiek nelegalios – centras. Nors pastaruoju metu prekybos ginklais įstatymai šioje šalyje sugriežtėjo, ginklų kontrabandininkai tranzitui renkasi būtent šią šalį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi