Pasaulyje

2015.11.27 15:38

Duomenų apsauga Europoje: kur yra riba?

LRT.lt2015.11.27 15:38

Kol Paryžiuje dar vyksta tyrimai, susiję su pasaulį sukrėtusiais teroro išpuoliais, Europa nesutaria, kaip elgtis su asmeninių duomenų apsauga.

Policijos pareigūnai praleidžia įtariamųjų telefonų skambučius, mokėjimus internete. Jiems trūksta prieigos prie duomenų bazių, kuriose saugoma informacija apie galimų teroristų skrydžius ar pabėgėlių, prašančių prieglobsčio, pirštų antspaudai.

Tačiau ne visos Europos valstybės sutinka, kad asmenų duomenys būtų taip lengvai prieinami. Štai didelį ažiotažą JAV sukėlę Edwardo Snowdeno pareiškimai pasėjo nerimą Vokietijoje, kurioje privatumas yra fundamentali žmogaus teisė, rašo „The Economist“.

Europos vidaus reikalų ministrai sutarė dėl kai kurių pokyčių. Šalys savo viduje taip pat ieško priimtiniausio būdo. Štai Belgijoje, perkant telefono SIM kortelę, reikės pateikti savo asmens dokumentą.

Tačiau kaip apsaugoti duomenis internete – kitas klausimas. Aišku viena, kad išpuolius Paryžiuje rengę teroristai bendravo paprastomis žinutėmis: „On est parti on commence“ („Pajudėjome. Tuoj pradėsime“).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.