Pasaulyje

2015.11.27 14:29

F. Hollande`as: šiandien visa tauta verkia aukų

ELTA2015.11.27 14:29

Paryžiuje penktadienį vyko gedulo iškilmės, skirtos pagerbti 130 aukų, žuvusių per islamistų išpuolius prieš dvi savaites. Tai buvo kruviniausias teroro aktas šalies istorijoje.

Į atminimo ceremoniją Invalidų rūmų kieme susirinko visų partijų politikai, žuvusiųjų artimieji ir per atakas nukentėję žmonės – iš viso per 1 000 žmonių, praneša agentūra AFP.

Nuskambėjus Prancūzijos nacionaliniam himnui – Marselietei, buvo sudainuota belgų atlikėjo Jacques`o Brelo daina „Quand on a que l'amour“ („Kai mums lieka tik meilė“). Tuo pat metu dideliame ekrane buvo rodomos žuvusiųjų nuotraukos. Taip pat perskaitytos jų pavardės ir amžius. Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as pasakė 20 minučių trukmės jausmingą gedulo kalbą.

„Šiandien visa tauta verkia aukų, – sakė jis. – Penktadienį, lapkričio 13-ąją – tos dienos mes niekada neužmiršime – Prancūzija buvo bailiai užpulta“.

„Šaltakraujiškai įvykdydama iš toli suorganizuotą karo aktą, žudikų gauja beprotiško motyvo ir išduoto dievo vardu nužudė 130 mūsiškių ir šimtus sužeidė“, – kalbėjo F. Hollande`as. Jis pažadėjo daryti viską, kad „būtų sunaikinta ši fanatikų armija“.

Kartu prezidentas pabrėžė: „Mes nepasiduosime nei baimei, nei neapykantai“. Prancūzija esą liks tokia, kokia yra. Bus dar daugiau dainų, koncertų, renginių, „mes ir toliau eisime į stadionus“.

F. Hollande`as prieš tai paragino žmones penktadienį savo namus ir butus papuošti Prancūzijos nacionalinėmis vėliavomis. Vyriausybė net įdėjo į internetą didelės raiškos vėliavos nuotrauką, kad prancūzai galėtų ją atsispausdinti ir pasikabinti.

Per koordinuotų išpuolių seriją Paryžiuje lapkričio 13 dieną žuvo 130 žmonių, apie 350 buvo sužeisti. Atsakomybę už teroro aktus prisiėmė „Islamo valstybė“ (IS).