Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.27 13:54

Moldovoje sulaikyti 13 asmenų, įtariamų ketinus įkurti Rusijai pavaldžią respubliką

15min.lt 2015.11.27 13:54

Moldovos policija teigia atskleidusi valstybinį perversmą planavusią 13 asmenų grupuotę, kuri ketino įkurti į Rytų Ukrainoje veikiančias Luhansko bei Donecko respublikas panašų darinį, skelbia news.vice.com.

Moldovos teisėsaugos atstovų teigimu, grupuotė ketino užimti adminstracinius pastatus šalies sostinėje Kišiniove bei Belcų miestą, kuriame didžiąją daugumą gyventojų sudaro rusakalbiai.

Grupuotė planavo užimti Belcų miesto kalėjimą bei paleisti Rusijai ir perversmo organizatoriams palankius kalinius, kurie prisidėtų prie tolesnio miesto valdymo.

Policijos teigimu, perversmo organizatoriai atvyko į Moldovą iš Rytų Ukrainos, tačiau jų pavardės vis dar nėra skelbiamos.

Ekspertai jau kurį laiką prognozavo, kad neramumai Ukrainoje gali persimesti ir į Moldovą, sunkiai suvaldančią politinius procesus šalia jos esančioje separatistinėje Padniestrės respublikoje.

Europos Sąjungos Rytų partnerystės programoje dalyvaujančią Moldovą šiais metais sukrėtė ir pradanginto milijardo dolerių skandalas, sukėlęs audringus protestus ir privertęs atsistatydinti aukšto rango pareigūnus. Dėl skandalo sulaikytas ir buvęs šalies premjeras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi