Pasaulyje

2015.11.27 14:28

Lenkija neišduos režisieriaus R. Polanskio JAV

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.11.27 14:28

Lenkijos prokurorai penktadienį pareiškė neapskųsiantys teismo sprendimo neišduoti „Oskarų“ pelniusio kino kūrėjo Romano Polanskio Jungtinėms Valstijoms, kurios jo ieško dėl neleistinų lytinių santykių su nepilnamete prieš beveik keturis dešimtmečius.

Pietinio Krokuvos miesto prokuratūra nurodė, kad spalio 30 dieną priimtas teismo sprendimas „atsisakyti perduoti Romaną Polanski JAV institucijoms buvo pagrįstas“.

Šis sprendimas „užbaigia teisinį procesą“ prieš 82 metų lenkų ir prancūzų kilmės režisierių, sukūrusį kino klasika tapusių filmų, tokių kaip „Pianistas“ (The Pianist), „Kinų kvartalas“ (Chinatown) ir „Rozmari kūdikis“ (Rosemary's Baby), todėl R. Polanskis galės laisvai gyventi Lenkijoje, naujienų agentūrai AFP sakė vienas iš jo advokatų Jerzy Stachowiczius.

Kad teismo sprendimas įsigaliotų, Lenkijos teisingumo ministras dar turi jį pranešti JAV institucijoms.

Naujosios konservatyvios Lenkijos vyriausybės teisingumo ministras Zbigniewas Ziobro anksčiau yra pritaręs nuomonei, kad R. Polanskis, ieškomas dėl Samanthos Geimer išžaginimo 1977 metais Los Andžele, turėtų būti išduotas Jungtinėms Valstijoms.

R. Polanskis advokatas nesureikšmino klausimų, kas nutiktų, jeigu Z. Ziobro nepatvirtintų Krokuvos teismo nutarties, sakydamas: „Jeigu ministras laikysis taisyklių ir procedūrų, jam (Polanski) nėra jokios priežasties nerimauti“.

Ekstradicijos prašymo nagrinėjimui vadovavęs Krokuvos teisėjas griežtai kritikavo originalų JAV atliktą R . Polanskio bylos tyrimą, sakydamas, kad Amerikos teisėjai ir prokurorai nusižengė „sąžiningo teismo taisyklėms“.

„Jeigu Lenkija priimtų JAV ekstradicijos prašymą, tai pažeistų pono Polanski teises ir tuo pačiu – Europos žmogaus teisių konvenciją“, – nurodė teisėjas Dariuszas Mazuras.

Jungtinės Valstijos prašymą dėl R. Polanskio ekstradicijos pateikė sausį.

R. Polanskis yra ieškomas Jungtinių Valstijų, kurios nori paskelbti nuosprendį byloje dėl Samanthos Geimer išžaginimo 1977 metais po vienos fotosesijos Los Andžele.

S. Geimer tuo metu buvo 13-metė, o R. Polanskis – 43 metų.

Režisierius tuo metu padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl neteisėtų lytinių santykių su nepilnamete, išvengdamas bylos perdavimo teismui, bet vėliau pabėgo iš šalies, baiminamasis, kad jam bus paskirta griežta bausmė. Šiuo metu jis gyvena Prancūzijoje.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10