Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.27 08:56

„Bild“: sulaikytas vyras, kuris Paryžiaus teroristams pardavė ginklus

15min.lt 2015.11.27 08:56

Vokietijoje yra sulaikytas ginklų prekeivis, kuris pardavė „Kalašnikov“ automatus teroristams, lapkričio 13 d. surengusiems teroro išpuolius Paryžiuje, skelbia Vokietijos leidinys „Bild“.

Vokietijos pareigūnai, padedantys tirti išpuolius Paryžiuje ir siekiantys užkirsti kelią panašiems teroro aktams Vokietijoje, nustatė, kad ginklus užpuolikai internetu įsigijo iš Vokietijoje gyvenančio asmens.

Ginklų prekeivis – arabų kilmės 34-erių Saša V., gyvenantis Badene-Viurtemberge. Jis sulaikytas, laikomas areštinėje Štutgarte, rašo „Bild“.

Pareigūnai įtaria, kad lapkričio pradžioje jis keturiems vyrams pardavė du „Kalašnikov“ automatus, gamintus Kinijoje, ir du „Zastava M70“. Per kratą jo namuose taip pat rasta 16 ginklų.

„Bild“ tvirtina, kad ginklų prekeivio telefone rasti el. laiškai, kuriuose tartasi dėl ginklų pardavimo „arabams iš Paryžiaus“. Konkretūs vardai neminimi.

Ginklų prekeivis klientus susirasdavo „giliajame internete“ (angl. „deep web“), prisistatydamas „DW Gun“ vardu. Prie šio tinklo prisijungti galima tik per anonimiškumą garantuojančias sistemas.

Vokietijos policija ketvirtadienį paskelbė Berlyne-Šarlotenburge sulaikiusi du džihadistus, kurie rengė plataus masto ataką.

Europoje tebeieškomas vienas iš teroro aktų Paryžiuje organizatorius – Belgijos pilietis Salahas Abdeslamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi