Pasaulyje

2015.11.27 08:24

V. Putinas: JAV žinojo Turkijos numušto Rusijos lėktuvo maršrutą

BNS 2015.11.27 08:24

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Maskva buvo pateikusi Jungtinėms Valstijoms išankstinę informaciją apie savo lėktuvo, kuris buvo numuštas Turkijos prie sienos su Sirija, maršrutą.

„Amerikos pusė, vadovaujanti koalicijai, kuriai priklauso Turkija, žinojo mūsų lėktuvų skrydžių padėtį ir laiką, o mums buvo smogta kaip tik toje vietoje ir tuo laiku“, – V. Putinas sakė Kremliuje per bendrą spaudos konferenciją su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u.

„Kalbant apie tai, kad mūsų lėktuvų neva neatpažino Turkijos oro pajėgos – to negali būti, neįmanoma, – pridūrė jis. – Visa tai nesąmonės, atsikalbinėjimai.“

V. Putinas pabrėžė, kad ant Rusijos lėktuvų „yra atpažinimo ženklai, ir jie gerai matomi“.

„Mūsų nuomone, yra veikianti koalicija, o Turkija – šios koalicijos narė, kuri privalėjo žinoti, kad ten dirba būtent Rusijos aviacija. Kokia gi dar? – tęsė jis. – Na, o jeigu jie būtų sužinoję, kad tai amerikiečių lėktuvas, ar būtų smogę Amerikos (lėktuvui)?“

Prieš derybas su F. Hollande`u V. Putinas ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas apsikeitė dygiais komentarais: Rusijos lyderis sakė laukiantis Ankaros atsiprašymo, o R. T. Erdoganas atmetė tokią galimybę.

V. Putinas ketvirtadienį pavadino nesąmone Turkijos pareiškimą, kad ji nebūtų numušusi to lėktuvo, jeigu būtų žinojusi, kad jis priklauso Rusijai.