Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.27 07:50

Prancūzijoje bus pagerbtas Paryžiaus išpuolių aukų atminimas

ELTA 2015.11.27 07:50

Prancūzijoje penktadienį bus pagerbtas 130 aukų, prieš dvi savaites žuvusių per išpuolius Paryžiuje, atminimas, skelbia BBC.

Atminimo dienos minėjime Paryžiaus centre tikimasi sulaukti tūkstančio žmonių, įskaitant prezidentą Francois Hollande`ą, likusius gyvus asmenis ir aukų artimuosius. Per gedulingą ceremoniją žuvusieji bus pagerbti tylos minute, taip pat viešai bus perskaityti visų 130 aukų vardai.

Per seriją koordinuotų išpuolių lapkričio 13 dieną ginklais ir savižudžių diržais apsikarstę užpuolikai nusitaikė į Paryžiaus centre esančius restoranus, barus, šturmavo koncertų rūmus, kur buvo nušauti 89 žmonės. Trys islamistai susisprogdino netoli „Stade de France“ stadiono Sen Deni rajone, į šiaurę nuo Paryžiaus, po to, kai personalas neįleido jų į stadioną stebėti futbolo rungtynių tarp Prancūzijos ir Vokietijos rinktinių. Atsakomybę už išpuolius prisiėmė grupuotė „Islamo valstybė“.

Per atakas, kurios laikomos baisiausiomis šių dienų Prancūzijos istorijoje, buvo sužeista daugiau nei 350 žmonių.

Penktadienį per ceremoniją Invalidų rūmų komplekse prezidentas F. Hollande`as kreipsis į aukų šeimas. Jis paragino piliečius visoje šalyje dalyvauti atminimo dienoje ir ant savo namų iškelti Prancūzijos vėliavą.

Vis dėlto ne visos aukų šeimos priėmė kvietimą dalyvauti atminimo dienoje didingame komplekse, kuriame yra įsikūręs kariuomenės muziejus ir palaidotas Prancūzijos imperatorius Napoleonas. Vienos aukos artimieji šalies žiniasklaidai pasakojo atsisakę dalyvauti ceremonijoje, kadangi šalies valdžia ne viską padarė, kad būtų užkirstas kelias šioms atakoms.

Manoma, kad iš viso išpuoliuose tiesiogiai dalyvavo devyni asmenys. Visi jie negyvi. Tačiau dar du vyrai, įskaitant įtariamąjį Salahą Abdeslamą, slapstosi, ir jų paieškos vis dar tęsiamos Prancūzijoje ir Belgijoje.

Kai kurie iš užpuolikų, tarp jų įtariamas atakų sumanytojas Abdelhamidas Abaaoudas, praėjusią savaitę žuvęs per policijos reidą Paryžiuje, gyveno Briuselyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi