Naujienų srautas

Pasaulyje2013.02.16 15:11

Italijos kardinolas: renkant popiežių, nereikėtų atmesti europiečių

LRT.lt 2013.02.16 15:11

Kardinolai, rinksiantys naująjį popiežių, neturėtų atmesti kandidatų europiečių, nors dauguma tikinčiųjų ir gyvena Azijoje, Afrikoje ir Lotynų Amerikoje, šeštadienį pareiškė italų kardinolas. 

Kardinolai, rinksiantys naująjį popiežių, neturėtų atmesti kandidatų europiečių, nors dauguma tikinčiųjų ir gyvena Azijoje, Afrikoje ir Lotynų Amerikoje, šeštadienį pareiškė italų kardinolas.

„Konklava balsuos remdamasi kandidato asmeninėmis savybėmis, o ne kilme. Nepaisant tikėjimo krizės, Europa vis dar gali daug duoti Bažnyčiai“, – interviu dienraščiui „La Stampa“ teigė kardinolas Velasio De Paolis.

„Turime pasirinkti tokį žmogų, kuris geriausiai ves Bažnyčią ir tarnaus tikėjimui, o ne tą, kuris geriausiai užkariavo žiniasklaidą ar pasižymi žaviausia išvaizda“, – kalbėjo kardinolas, taip pat rinksiantis naująjį popiežių.

Popiežiaus Benedikto XVI sprendimas atsistatydinti vasario 28-ąją, užvirė tikras varžybas dėl aukščiausiojo posto Vatikane. Kardinolų konklava, slaptai rinksianti jo įpėdinį, susirinks praėjus vos kelioms dienoms po pontifiko atsistatydinimo.

Kai kurie kritikai teigė, kad Benedikto XVI vadovavaimas buvo „eurocentristinis“, o Vatikano atstovai pastebi, kad daugiau galios dabar gali būti suteikta kitiems žemynams.

Iš 117 Siksto koplyčioje balsuoti susirinksiančių kardinolų 62 yra europiečiai (28 iš jų – italai), 19 – iš Pietų Amerikos, 14 – iš Šiaurės Amerikos, po 11 – iš Afrikos ir Azijos, vienas – iš Okeanijos.

„Tiesa, kad per 2 tūkst. metų nė karto nebuvo popiežiaus ne europiečio, o didžioji dalis katalikų dabar gyvena likusioje pasaulio dalyje, tačiau europietis popiežius nereikštų, kad bus mažiau universalumo, nei afrikietis ar azijietis“, – sakė V. De Paolis.

„Sprendimas bus priimtas remiantis asmens vertybėmis, o ne geografiniu svoriu. Europa saugo savo krikščioniškąsias šaknis, jos indėlis yra esminis“, – pridūrė kardinolas ir pažymėjo, kad Bažnyčia nėra statistikos dalykas.

„Konklavoje Šventosios Dvasios vėjas pučia ta kryptimi, kuria nori, ir neklauso viešosios nuomonės patarimo“, – kalbėjo jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi