Pasaulyje

2015.11.26 15:17

Keleivinio lėktuvo pilotas patvirtino girdėjęs turkų įspėjimus Rusijos bombonešiui

15min.lt 2015.11.26 15:17

Keleivinio Vidurio Rytų oro linijų (MEA) lėktuvo pilotas patvirtino per radijo ryšį girdėjęs Turkijos naikintuvų įspėjimus link Turkijos teritorijos judančiam Rusijos bombonešiui „Su-24“, praneša alarabiya.net

Iš Beiruto Rafico Haririo oro uosto pakilusio lėktuvo libanietis pilotas girdėjo šiuos perspėjimus ir pasidalino garso įrašu, kuriame girdimi jau griežti nurodymai pakeisti skrydžio kryptį.

„Aš patvirtinu įrašo autentiškumą. Aš taip pat daugiau nei kelis kartus girdėjau šiuos perspėjimus ir paskutinę dalį įrašiau, suprasdamas, kad vyksta kažkas neįprasto“, – teigė jis.

„Girdėdavau panašius perspėjimus du ar tris kartus per savaitę pastaruosius kelis mėnesius. Šį kartą viskas buvo neįprasta, nes Turkijos naikintuvo pilotas tiesiog šaukė, o anksčiau perspėjimai buvo žymiai ramesni... Tada supratau, kad vyksta kažkas negero“, – teigė libanietis keleivinio lainerio pilotas.

Kremlius iki šiol neigia, kad Rusijos bombonešis „Su-24“ buvo įskridęs į Turkijos teritoriją bei reikalauja Ankaros atsiprašymo. Likęs gyvas antrasis numušto lėktuvo pilotas tikina, kad nebuvo jokių perspėjimų prieš raketos smūgį. Tuo metu NATO valstybės išreiškė paramą Turkijai, teigdamos, kad Rusija privalo atsakingiau žiūrėti į kitų valstybių oro erdvės pažeidimus.