Pasaulyje

2015.11.26 17:05

V. Putinas kritikuoja Turkiją, neatsiprašiusią už Rusijos lėktuvo numušimą

BNS, ELTA2015.11.26 17:05

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį sakė, kad Turkija dar neatsiprašė už Maskvos karinio lėktuvo numušimą ir nepateikė patikinimų, kad „šio nusikaltimo kaltininkai“ bus nubausti.

Kadaise buvę šilti Maskvos ir Ankaros santykiai smarkiai pašlijo, kai Turkija antradienį numušė Rusijos šturmo lėktuvą „Su-24“, vykdžiusį bombardavimo misiją netoli sienos su Sirija.

Ketvirtadienį kalbėdama Kremliuje V. Putinas skundėsi nesulaukęs iš Turkijos jokio atsiprašymo arba pasiūlymo „atlyginti žalą“. Rusija anksčiau pareiškė, kad jos lėktuvas niekada nebuvo įskridęs į Turkijos oro erdvę, nors Ankara tvirtina priešingai.

Kremliaus vadovas sakė apgailestaujantis dėl fakto, kad Turkijos ir Rusijos santykiai pateko į aklavietę.

Atsiprašyti neketina

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas neketina atsiprašyti už Rusijos bombonešio „Su-24“ numušimą. Jis tai pareiškė ketvirtadienį interviu televizijos kanalui CNN.

„Manau, kad jei kuri nors šalis ir turi atsiprašyti, tai tik ne mes. Atsiprašyti turi tie, kurie pažeidė mūsų oro erdvę. Mūsų lakūnai ir ginkluotosios pajėgos tik įvykdė savo pareigą duoti atkirtį pažeidėjams“, – sakė jis.

Anksčiau ketvirtadienį R. T. Erdoganas pareiškė, jog jeigu vėl bus įsiveržta į šalies oro erdvę, kariškiai veiks taip pat, kaip ir prieš dvi dienas, kai buvo numuštas Rusijos bombonešis. Turkijos vadovas pabrėžė, kad Rusijos lėktuvas buvo atakuojamas kariškiams „automatiškai sureagavus“, kaip ir reikalauja instrukcijos. Prezidentas taip pat pažymėjo, kad Turkija neketino pakenkti būtent Rusijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.