Pasaulyje

2015.11.26 13:55

Italija pažadėjo prisijungti prie koalicijos prieš IS

BNS 2015.11.26 13:55

Italijos premjeras Matteo Renzi ketvirtadienį pakartojo, kad jo šalies lieka įsipareigojusi kovotu su terorizmu, bendradarbiaudama su Prancūzija, sakydamas, kad reikalinga platesnė koalicija, kuri būtų pajėgi išardyti džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS) ir žiaurų projektą, kuriam ji atstovauja.

Per ketvirtadienį įvykusį susitikimą su Prancūzijos prezidentu M. Renzi sakė, kad prioritetas turėtų būti teikiamas Libijai, pabrėždamas, kad ta Šiaurės Afrikos valstybė gali tapti didžiausios krizės židiniu.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as tęsia savaitę truksiantį diplomatinį maratoną, per kurį jis ragina Paryžiaus sąjungininkus ir partnerius sudaryti tvirtesnę koaliciją prieš IS, kuri prisiėmė atsakomybę už lapkričio 13-ąją Paryžiuje įvykdytas atakas, nusinešusias 130 žmonių gyvybių.

Vėliau ketvirtadienį F. Hollande`as išvyks į Maskvą susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Jis taip pat jau dalyvavo derybose su JAV prezidentu Baracku Obama, Didžiosios Britanijos premjeru Davidu Cameronu ir Vokietijos kanclere Angela Merkel.