Pasaulyje

2015.11.26 12:51

Turkijos kariškiai teigia nežinoję, kieno lėktuvą numuša

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.11.26 12:51

Turkijos kariškiai teigia nežinoję, kad Sirijos pasienyje numuša būtent Rusijos naikintuvą. Pareigūnų teigimu, į situaciją buvo reaguota pagal įprastas taisykles.

Kiek ankščiau Ankra pareiškė dėl incidento esanti pasiruošusi bendradarbiauti su Maskva. Jos teigimu, lėktuvas, prieš paleidžiant į jį raketą, buvo įspėtas dešimt kartų. Turkijos kariuomenė vakar  paviešino kelis garso įrašus, kuriuose galbūt užfiksuoti įspėjimai. Pranešama, kad viename iš jų girdėti, kaip lakūnai informuojami, jog jie yra įskridę į Turkijos teritoriją, o taip pat raginami nedelsiant pakeisti savo judėjimo kryptį.

Rusija iki šiol teigė, kad jos naikintuvas Turkijos oro erdvės nepažeidė. Lėktuvas numuštas užvakar, jis nukrito Sirijos teritorijoje. Vienas pilotas išgyveno, kitas žuvo, kai buvo apšaudytas iš Sirijos pusės.

Tuo metu Rusija praneša, kad griežčiau tikrins turkiškų maisto produktų importą. Maskvos teigimu, toks sprendimas priimtas dėl neva nuolatinių Turkijos gamintojų pažeidimų. Pasak pareigūnų, bus vykdomi papildomi patikrinimai pasienyje bei gamybos vietose Turkijoje. Apžvalgininkai pastebi, kad blogėjantiems šalių santykiams įtakos turi rusų naikintuvo numušimas. Vakar Rusijos prezidentas paragino savo šalies piliečius nevykti į Turkiją.