Pasaulyje

2015.11.26 08:01

B. Obama pasirašė gynybos biudžeto įstatymą

ELTA2015.11.26 08:01

Nepaisant pasipriešinimų uždaryti Gvantanamo kalėjimą, JAV prezidentas Barackas Obama pasirašė 607 mln. dolerių (571 mln. eurų) gynybos biudžeto įstatymą. Dar prieš keturias savaites jis vienu retų savo veto blokavo biudžeto projektą, be kita ko, dėl to – kad jis neleis uždaryti Gvantanamo.

Jis „labai nusivylęs“, kad Kongresas aktyviau nepasisako už „Gitmo“ uždarymą, trečiadienį pareiškė B. Obama. Metų metais išlaikyti kalėjimą esą nesuderinama „su mūsų, kaip šalies, interesais“. Gvantanamas esą eikvoja resursus, kenkia santykiams tarp sąjungininkių ir drąsina smurtauti linkusiu ekstremistus.

B. Obamos duomenimis, kalinių skaičius Gvantaname šiuo metu sumažintas 85 proc. Vien tik per praėjusius dvejus metus į kitas šalis perkelti 57 kaliniai. Dabar karinėje bazėje Kuboje laikomi 107 asmenys.

Planą dėl žmogaus teisių aktyvistų aršiai kritikuojamo kalėjimo uždarymo B. Obama Kongresui norėjo pateikti šį mėnesį, tačiau tai atidėjo neribotam laikui. Baltieji rūmai kone pusmetį tikina, kad planas dėl Gvantanamo uždarymo beveik baigtas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt