Pasaulyje

2015.11.25 20:29

Rusijos atsakas: aktyviai bombarduojama Sirija Turkijos pasienyje

15min.lt 2015.11.25 20:29

Rusijos pajėgos surengė mažiausiai 12 antskrydžių Sirijos sukilėlių kontroliuojamoje teritorijoje netoli sienos su Turkija, kur antradienį buvo numuštas rusų „Su-24“, skelbia „Reuters“.

Pasirodė vaizdo medžiaga, kaip dega sunkvežimiai visai prie pat Turkijos sienos. Pagalbos darbuotojų Sirijoje teigimu, į juos buvo pataikyta per oro ataką.

Šią teritoriją kontroliuojančių sukilėlių teigimu, per antskrydį bombarduotas sunkvežimių garažas – žuvo trys žmonės.

Socialiniuose tinkluose skelbiama, kad atakuoti humanitarinės pagalbos sunkvežimiai, tačiau tai paneigė „Humanitarian Relief Foundation“ atstovas Mustafa Ozbekas. Jo teigimu, organizacijos darbuotojai tik padėjo gesinti gaisrą.

Rusijos karinių oro pajėgų taikiniais tapo teritorijos, kurias kontroliuoja turkmėnai. Turkmėnai antradienį paskelbė atidengę ugnį į vieną iš lakūnų, su parašiutu iššokusių iš Turkijos numušto Rusijos karinio lėktuvo. Jis žuvo. Antrasis lakūnas išgyveno.

Turkmėnai paskelbė ir vaizdo įrašą, kuriame šaukiantys „Allah Akbar“ filmuoja rastą negyvą Rusijos lakūną.

Turkmėnų karo vadas paskelbė, kad jie atakuojami ne tik iš bombonešių, bet ir iš Viduržemio jūroje dislokuoto Rusijos karo laivo.

„Liwa Suqour al-Jabal“ sukilėlių grupuotės vadas sakė, kad Latakijoje vyksta nuožmūs susirėmimai su Sirijos valdžios pajėgoms, o pastarosioms padeda Rusijos karo lėktuvai. Kitas vietos sukilėlių vadas Jahedas Ahmadas sakė, kad panašu, jog rusai keršija už numuštą lėktuvą.

Šaltinis Turkijos kariuomenėje sakė, kad turkų kariams pasienyje nurodyta būti parengtyje. Į pasienį taip pat siunčiama daugiau ginkluotės.