Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.25 18:49

Turkijos lietuvė: rusai į Turkiją važiuos kaip važiavę

Turkijoje gyvenanti lietuvė sako, kad šalies gyventojai visiškai pateisina kariuomenę, Sirijos pasienyje numušusią Rusijos karinį lėktuvą. Giedrės Vilkaitės Gursoy teigimu, turkai nesibaimina ir ekonominių sankcijų – tarkim, turizmas iš Rusijos ir taip sumažėjęs dėl krizės pačioje Rusijoje.

„Eiliniai turkai visiškai pateisina tai [lėktuvo numušimą – LRT.lt]. Tai jiems tiesiog natūralu ir, atrodo, paprastai suvokiama, kad tai yra teisingas ir lauktas veiksmas, ypač po 2012 m. įvykių, kai rusų lėktuvas taip kirto Turkijos sieną. Tąkart  jis nebuvo numuštas, bet po to įvykio buvo perspėta, kad su tuo nebus taikstomasi. Tad turkų visuomenė visiškai palankiai vertina vyriausybės veiksmus lėktuvo atžvilgiu“, –situaciją aiškino LRT bendradarbė Turkijoje Giedrė Vilkaitė-Gursoy.

Pasak lietuvės, šįryt atsirado diskusijų, kiek Vladimiro Putino raginimas Rusijos piliečiams nevykti į Turkiją gali paveikti Turkijos ekonomiką. „Reikėtų priminti, kad turizmo dalis biudžete nėra tokia didelė, kaip gali atrodyti. Be to, Rusijos krizė ir taip jau paveikė turizmą Turkijoje. Šiemet buvo sulaukta labai mažai Rusijos turistų. Tad išlieka atviras klausimas, kiek paveiks šis perspėjimas. Taip pat svarstoma, kad V. Putino pyktis greitai praeis, tad kaip rusai važiavo, taip ir važiuos atostogauti į Turkiją“, – sakė G. Vilkaitė-Gursoy.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi